YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Başörtülü erkekler kampüste
Başörtülü erkekler kampüste
25 Haziran 2010 00:01
Başörtülü kızların üniversite kapısından içeri giremediği ülkemizde eşarplı 4 erkek protesto amaç kampüsten içeri girmeyi başardı

Mersin'de, 4 erkek, üniversitelerdeki başörtüsü yasağı uygulamasını protesto amacıyla başlarına eşarp bağlayarak Mersin Üniversitesi (MEÜ) yerleşkesine girdi.
 

Öğrenci olmayan 4 kişi, MEÜ Çiftlikköy Yerleşkesine gelerek, başlarına bağladıklarını eşarplarla üniversiteye girmek istedi. Önce güvenlik görevlilerinin izin vermediği grup, daha sonra kayıt yaptırıp giriş kartları aldı ve yerleşkeyi gezdikten sonra dışarı çıktı.
 

Eylemcilerden Halil İbrahim Pekmez, üniversitelerdeki başörtüsü yasağı uygulamasının kaldırılmasını istediklerini belirtti.
Emin Ünalan ise kendilerinin girişine izin verilirken kız öğrencilere yapılan uygulamanın  ''çelişki'' olduğunu öne sürerek, bu duruma son verilmesi gerektiğini söyledi.
 

Mehmet Gül ise kızının Lisans yerleştirme Sınavı'na (LYS) hazırlandığını, hafta sonu sınav yapılacak yeri görmesine başörtülü olması nedeniyle izin verilmediğini ifade etti. Kendisinin içeri girdiğini ve tarifini yaparak kızına sınava gireceği binayı anlattığını belirterek, ''Bu durum onu çok üzdü. Kızım görmediği bir yerde sınava girecek'' diye konuştu.

turban_erkek.jpg

turban_erkek1.jpg
AA

DEMEKKİ YASAK ÖRTÜYE DEĞİLMİŞ !
 // VATANDAŞ
Bizde biliyoruz bu dindara yapılan bir engelleme ve hakaret ama buda geçecek yalnız onlarıda ezipte geçecek, zaten şu günlerde topluca ayaklanmayla son mücadelelerini son nefeslerini veriyorlar az kaldı düzelecek. Ha ayrıca erkeklerin başlarını örtmelerine gerek yok yakında onlar utandıklarından yüzlerini örtecekler ya sabır......
25 Haziran 2010 09:14
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler