YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakü'deki Türk öğrencilere teşekkür belgesi
Bakü'deki Türk öğrencilere teşekkür belgesi
16 Aralık 2015 16:34
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Azerbaycan'da eğitim gören ve üniversite giriş sınavlarında aldıkları puanla fakültelerini birinci olarak kazanan Türk öğrencilere teşekkür belgesi gönderdi.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği, üniversite giriş sınavlarında fakültelerini birinci olarak kazanan ve kayıt yaptıran öğrencileri, Bakü'deki farklı üniversitelerin Türk öğrenci konseyi başkanlarıyla yemekte bir araya getirdi.

Yemek öncesinde Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Abdulgafur Büyükfırat, YÖK Başkanı Saraç'ın gönderdiği teşekkür belgelerini öğrencilere takdim etti. 

Büyükfırat, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Azerbaycan'da eğitim gören Türk öğrencileri unutmadığı için YÖK Başkanı Saraç'a teşekkürlerini iletti.

Öğrencilere verilen belgede çok güzel tavsiyelerin de bulunduğunu söyleyen Büyükfırat, burada öğrenmenin hayat boyu devam ettiği ve 2023 hedeflerine ulaşılabilmesi için gençlere büyük görev ve sorumluluk düştüğünün hatırlatıldığını kaydetti. 

Azerbaycan'da yalnız olmadıklarını, kardeş bir ülkenin topraklarında bulunduklarını belirten Büyükfırat, burada okuyan Türk öğrencilerin Türkiye'nin hedeflerine ulaşması için büyük katkı sağlayacağına inandığını vurguladı. 


AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler