YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlıktan 5 yılda 40 bin öğrenciye yurt
Bakanlıktan 5 yılda 40 bin öğrenciye yurt
07 Kasım 2013 12:04
Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, "Son 5 yılda 40 bin 280 öğrenci kapasiteli 60 yurdu tamamlayarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna teslim ettik" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, öğrenci yurtlarının Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünce hazırlanan ihtiyaç programları doğrultusunda, kullanıcı sayısı ve kitlesi dikkate alınarak projelendirildiğini söyledi.

Yurtları beş yıldızlı otel konforunda inşa ettiklerini belirten Bayraktar, yurt kampüslerinin içerdiği sosyal donatılarla kendine yetebildiğini vurguladı. Öğrencilerin tesislerde her türlü ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini vurgulayan Bayraktar, "Sadece yurt binası yapmıyoruz öğrencilere sosyal donatı alanlarında her türlü imkanı sunuyoruz" ifadesini kullandı.

Türkiye genelinde son 5 yılda 46 ilde 40 bin 280 kapasiteli 60 öğrenci yurdunu tamamlayarak Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna teslim ettiklerini belirten Bayraktar, bunlardan 8 bin 450 öğrenci kapasiteli 14 yurdun bu yıl tamamlandığına işaret etti.

Bayraktar, halen 28 ilde 25 bin 160 öğrenci kapasiteli 40 yurdun yapımının sürdüğünü ifade etti.

 

AA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler