YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakanlık açıkladı! Okullar değişiyor
Bakanlık açıkladı! Okullar değişiyor
20 Ağustos 2015 11:14
Bakanlık, yeni yapılacak okullara kriterler getirdi. Buna göre; okullardaki uzun koridor kalkacak, pembe-mavi renklerle boyama olmayacak.

Okulların açılmasına sayılı gün kala Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni yapılacak okul binaları için yeni kriterler getirdi. Buna göre; ince uzun koridorlar kalkacak, iç bahçe ve kapalı kantin içeren modern yapılı okullar yapılacak.

Okullar cinsiyet ayrımını akla getirebilecek pembe ve mavi renklere boyanmayacak. Yeni binalar güneşli ve aydınlık olacak şekilde tasarlanacak. Ayrıca okullar trafik yoğunluğundan az etkilenen, toplu taşıma araçları ile rahat erişilebilir noktalarda bulunan, havaalanı, demiryolu, otoyol ve fabrika gibi eğitimi engelleyici gürültü kaynaklarına uzak olan alanlara inşa edilecek.

KORUMALI PRİZLER

Sınıflar, gün ışığının, öğrencilerin soldan ışık alacağı şekilde tasarlanacak, derslik kapıları dışa açılacak. İçindeki prizler topraklı ve çocuk korumalı olacak. Okullarda asansör aynı zamanda acil müdahalelerde sedye kullanımına imkan verecek şekilde tasarlanacak.

 

TAKVİM

 // Ynt
Ortamın ferah ve aydınlık olup olmaması verimliliği ve ruh halini etkiler tabii. Olumlu bir gelişme olmuş....
21 Ağustos 2015 11:02
bina dediğin nedir ki
 // ghjjhgr
önemli olan egitim verilen yer degil verilen egitimin kalitesi Siz olayı yanlış anlamışsınız tamamen bu kafa yapısı degişmeli cocukların derdi haytlarnın 18 yılını bir sınava heba ediyorlar siz once bunu cözün priz işini biz hallederiz...
20 Ağustos 2015 13:41
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler