YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan son noktayı koydu: Ders kitapları yeterli
Bakan son noktayı koydu: Ders kitapları yeterli
28 Ekim 2013 11:09
Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 'Öğrenciler derslerine dağıttığımız kitaplarla hazırlanabilirler. Veliler bu konuda duyarlı olsun' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğrencilerin yardımcı kitaplara ihtiyaç duymadan ücretsiz dağıtılan ders kitaplarıyla derslerine hazırlanabileceklerini söyledi.

Bakan Avcı, Türkiye Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulundu. Yardımcı ders kitapları konusunda uzun bir süredir velilerden ciddi manada şikâyetler aldıklarını söyleyen Bakan Avcı, “Yardımcı kitaplara ihtiyaç duyulması dağıtılmakta olan ders kitaplarının yetersizliğinden ziyade bu alanda oluşmuş olan bir piyasadan kaynaklanmaktadır.

Biz şimdi öğretmenlerimiz ve ilgili bilim adamlarımızla ders kitaplarımızın yeterliliği konusunda gerekli anket-soruşturma çalışmalarını da yapıyoruz. Ama öğrencileri ve velileri ağır külfet altına sokacak çok haklı ve zorunlu bir yardımcı kitap ihtiyacı yok.

Velilerimiz bu tür psikolojik baskılar karşısında lütfen duyarlı olsunlar” dedi. Öğrencilerin mevcut ders kitaplarıyla pekala derslerine hazırlanabileceklerini ifade eden Avcı, öğretmenleri yardımcı kitap aldırmamaları konusunda Bakanlık olarak genelgeyle uyardıklarını hatırlattı. Gazetemize konuyu gündeme getirdiğimiz için teşekkür eden Bakan Avcı, “Gazetenize bu konu ile ilgili kamuoyu duyarlılığını yansıttığınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler