YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Nabi Avcı'dan flaş dershane açıklaması
Bakan Nabi Avcı'dan flaş dershane açıklaması
28 Temmuz 2015 20:57
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, AYM'nin dershaneler ile ilgili verdiği karar sonrası dershane temsilcileriyle bir araya geldi.

Anayasa Mahkemesinin, dershanelerin dönüştürülmesini öngören Kanun'un ilgili hükümlerinin iptaline ilişkin gerekçeli kararının ardından Milli Eğitim Bakanlığı dershane temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıya Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci katıldı. Toplantıya dershaneleri temsilen  ÖZDEBİR Başkanı Faruk Köprülü, TÖDER Başkanı İbrahim Taşel ve Özel Öğretim Derneği Genel Başkanı Ahmet Akça katıldı. Altunizade Öğretmenevi'nde gerçekleşen toplantı yaklaşık 2,5 sürdü. 

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YAYINLANACAK

Toplantının ardından açıklama yapan Bakan Nabi Avcı gelecek hafta yayınlayacakları yönetmelikle eğitim camiasının beklentilerini karşılayacaklarını umut ettiklerini söyledi. Avcı “Milli eğitim Bakanlığı olarak Anayasa Mahkemesinin gerekçeli kararı doğrultusunda ikincil mevzuatta yapacağımız düzenlemelerle ortaya çıkması muhtemel yasal boşluğu nasıl giderebileceğimizi sektör temsilcisi arkadaşlarımızla istişare ederek belli bir noktaya getirdik. Önümüzdeki hafta yayınlayacağımız yönetmelikle ikincil mevzuatla ilgili yapılması gerekenler yapılmış olacak. Böylece velilerimizin, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin, girişimcilerimizin, eğitimcilerimizin beklentilerini en uygun biçimde karşılayacağımızı umut ediyorum. İnşallah önümüzdeki hafta yönetmelik de yayınlandıktan sonra daha ayrıntılı olarak yaptığımız düzenlemeleri, anlamını ve sonuçlarını birlikte konuşma fırsatını bulacağız" dedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler