YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Avcı'dan bomba açıklama: "Sınavı sabote ettiler!"
SBS'nin yerine gelen sınavların işleyip işlemediğini test ettiklerini söyleyen Bakan Nabi Avcı, başarılı olunmamasını isteyen bir kesim tarafından sabote edilmeye çalışıldığını söyledi.
Bakan Avcı'dan bomba açıklama: "Sınavı sabote ettiler!"
26 Kasım 2013 / 08:52 Güncelleme: 26 Kasım 2013 / 08:59

SBS'nin yerine önümüzdeki perşembe-cuma günleri Mili Eğitim Bakanlığı'nın merkezi olarak yapacağı sınav için hazırlıklar sürerken Bakan Avcı 'Milli Eğitimde Neler Oluyor?' toplantısında, "Bu uygulamanın yürümeyeceğini göstermek isteyen bir kesim tarafından test yaparken sabotajlar yapıldı" dedi.

SETA'nın toplantısında kendisine sorulan "SBS yerine uygulanacak merkezi ortak sınavları öncesinde yapılan pilot çalışmanın sonuçları nasıl?" sorusuna Bakan Avcı şöyle yanıt verdi:

Yürümeyeceğini göstermek için

"Yeni bir sınav icat etmedik. Sınavlar ortak ve denetimli yapılacak. Velilere, 'özel bir gün gibi havaya girmeyin, okula götürmeyin' dedik. Nöbete götürüyor gibi yapmayın. Bu sınavın seçilmiş illerde pilotunu yaptık. Bu pilot uygulamayla, kendimizin ve yardımcı olan diğer kurumların performansını test ettik. Hiç aklımıza gelmeyen sabotajlarla da...

Böyle bir uygulamanın yürümeyeceğini göstermek isteyen bir kesimin de var olduğunu maalesef bu pilot uygulama sırasında gördük. Onun için tedbirlerimizi ona göre alıyoruz. Hava şartları da zorlamazsa başarılı sınavlar yapacağımızı düşünüyoruz."

Etiketler: ,
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler