YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Bakan Avcı ve öğretmenlerden Anıtkabir'e ziyaret
Bakan Avcı ve öğretmenlerden Anıtkabir'e ziyaret
24 Kasım 2013 11:55
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve öğretmenler, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Bakan Avcı başkanlığındaki bakanlık bürokratları ile öğretmenlerden oluşan heyet, Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Avcı'nın mozaleye çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Avcı, deftere şunları yazdı:

" Aziz Atatürk. Yurdumuzun dört bir tarafından gelen öğretmenlerimizle, Millet Mektepleri Başöğretmenliği'ni kabul edişinizin 85. yıl dönümünde, gururla ifade etmeliyim ki yeni nesilleri emanet ettiğiniz öğretmenlerimiz sevgi, bilinç ve fedakarlıkla milletimize hizmet etmektedirler.

Kurucusu ve Başöğretmeni olduğunuz genç Türkiye Cumhuriyeti; bugün dünyada hak ettiği yeri alma yolunda çok önemli mesafeler kat etmiştir. Bu başarının tartışılmaz mimarları kendilerine verilen emanete hakkıyla sahip çıkan öğretmenlerimizdir. Bundan sonra da mirasçısı olduğumuz kültürün ve medeniyetin yüksek değerleriyle donatılmış olmanın verdiği özgüvenle yol almaya  devam edeceğiz.

Butün öğretmenlerimiz ve eğitim camiamız adına en derin saygılarımızı sunuyorum."

AA

14:48
 // AYNI TERRANE
Bir kere de fakir öğrencilerin kapısını çalıp ziyaret edin. Cemaat ayrı telden, kullar ayrı telden çalıyor. Bizim geleneklerimizde kan davası da var, güzel şey mi?...
24 Kasım 2013 14:48
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler