YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aylık 3 bin dolar maaşla iş garantisi
Piri Reis Üniversitesi, mezunlarına aylık 3 bin dolar maaş garantisi verdi
Aylık 3 bin dolar maaşla iş garantisi
16 Ağustos 2009 / 08:20 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ayda en az 3 bin dolarla iş garantisi, Deniz Ticaret Odası tarafından kurulan ve bu yıl ilk öğrencilerini alan Piri Reis Üniversitesi'ne ilginin artmasına neden oldu. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Sağ, “Bizi tercih eden 174 öğrenciden 113'ü ilk üç tercihlerinde Piri Reis'i seçti. Bu ilk yılımızda bizim için büyük başarıdır” dediPiri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, üniversite mezunlarına aylık en az 3 bin dolar iş garantisi verileceğini belirtti. Piri Reis Üniversitesi'ni bu yıl tercih eden 174 öğrenciden 113'ünün ilk üç tercihlerinde üniversiteyi seçtiklerini ve 174 kişilik kontenjanlarının tamamen dolduğunu belirten Sağ, “Bu, ilk yılındaki Piri Reis Üniversitesi için çok büyük bir başarıdır” şeklinde konuştu.


DÜNYADA YANKI UYANDIRACAK


Prof.Dr. Osman Kamil Sağ, yaptığı açıklamada İstanbul ve Marmara, Ege, Akdeniz, Karadeniz Bölgeleri Deniz Ticaret Odası üyesi 7 bin 500 denizcilik şirketiyle, Türk Deniz Eğitim Vakfı'nın (TÜDEV) Tuzla'da kurduğu Piri Reis Üniversitesi hakkında bilgi verdi. Piri Reis Üniversitesi mezunlarına aylık en az 3 bin dolar iş garantisi verileceğine dikkati çeken Rektör Prof Dr. Osman Kamil Sağ, “Piri Reis Üniversitesi'ni dikkatle izleyiniz. Bu üniversite sadece Türkiye'de değil, tüm dünya denizcilik eğitimi platformlarında büyük yankılar uyandıracaktır dedi.


KONTENJANLARI BOŞ KALDI


Gelecek öğretim yılında küresel ekonomik kriz nedeniyle, Türkiye bulunan vakıf üniversitelerinin toplam kontenjanlarının yüzde 40'ının, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki vakıf üniversitelerinin ise yüzde 75'inin boş kaldığını belirten Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, böyle bir ortamda Piri Reis Üniversitesi olarak 174 kişilik kontenjanlarının tamamını doldurduğunu, 5 Ekim'de eğitime başlayacaklarını belirtti. Prof. Dr. Osman Kamil Sağ, “YÖK'ün 2007 raporuna göre ilk üç tercihte yerleşenlerin oranı yüzde 60, en düşük değeri ise yüzde 20 civarında gösterilmiştir. Üniversitemizi bu yıl tercih eden 174 öğrenciden 113 ü ilk üç tercihlerinde üniversiteyi seçmiştir” şeklinde konuştu.


Yeni Şafak


HABERİN TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler