YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Avcı'dan 'serbest kıyafet' açıklaması
Avcı'dan 'serbest kıyafet' açıklaması
14 Haziran 2013 11:15
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Veliler anlaşırlarsa kendi aralarında, bu, serbest kıyafetten geri adım anlamına gelmez; tam tersine zaten var olan genişliğin duyurulduğu anlamına gelir” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gölbaşı ilçesi Hacılar Köyü Hacılar İlköğretim Okulu’nda ilköğretim okulu öğrencilerinin karnelerini dağıtan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, gazetecilerin sorularına cevap verdi.

Kıyafet serbestliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Avcı, “Serbest kıyafet seçim yelpazesinin içinde forma da olabilir. Velilerimiz kendi aralarında anlaşıp ’biz önümüzdeki ders yılında çocuklarımızı şöyle bir forma ile okula gönderelim’ derlerse bu da serbet kıyafet seçeneklerinin içindedir. İlla her birinin ayrı ayrı kıyafet giyebileceği anlamına geleceği gibi birlikte kararlaştırdıkları forma da olabilir. Özellikle veliler kız çocukları ile ilgili bu konuda bize talepte bulunuyorlar. Veliler anlaşırlarsa kendi aralarında, bu serbest kıyafetten geri adım anlamına gelmez, tam tersine zaten var olan genişliğin duyurulduğu anlamına gelir. Bu seçeneklerin içinde forma seçimi de vardır. Özel okullarda velilerin yüzde 90’ı forma istiyor. Şüphesiz devlet okullarında da böyle bir tercih var gibi görünüyor” şeklinde konuştu.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler