YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Atatürk Üniversitesi'nde gerginlik
Atatürk Üniversitesi'nde gerginlik
11 Haziran 2014 22:18
Atatürk Üniversitesi'nde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgada 4 kişi yaralandı. Olaylarla ilgili 42 kişinin gözaltına alındı.

Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi içinde karşılaşan karşıt görüşlü iki grup arasında başlayan gerginliğe polis müdahale etti. Fakülte içerisine giren çevik kuvvet polisi, öğrencilere müdahalede bulundu. Bu sırada bina içerisinde kavga eden öğrenciler torpil patlattı.

Binadan çıkartıldıktan sonra fakülte bahçesinde sloganlar atıp tekbirler getiren grup, polisin müdahalesiyle dağıldı.

Öte yandan, emniyet müdürlüğü yetkilileri, olayların ardından 42 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Olayların ardından yürüyüş düzenlendi

Kavganın ardından Cumhuriyet Caddesi'nde toplanan kalabalık grup sloganlar atarak, BDP İl Başkanlığı binasının bulunduğu Mahallebaşı semtine yürümek istedi.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, Yakutiye Belediyesi kavşağında, TOMA ve çevik kuvvetle tedbir alarak grubun Mahallebaşı'na yürümesini engel oldu.

Bazı grupların sokak aralarından sızarak Mahallebaşı'na geçmek istemesi üzerine polisle kovalamaca yaşandı.

Bir süre sonra Cumhuriyet Caddesi'ndeki Ülkü Ocakları İl Başkanlığı önünde toplanan grup, kent merkezinden Havuzbaşı ve Hastaneler Caddesi istikametine doğru ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak yürüdü.

Grup daha sonra Yakutiye Kent Meydanı'na gelerek, bölücü terör örgütü aleyhine slogan attı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdullah Kırmacı, burada yaptığı konuşmada, sağduyulu davranılmasını istedi. Provokasyonlara karşı tedbirli davranılması gerektiğini belirten Kırmacı, "Bu bayrağı canımızla kanımızla başımızı vererek kazandık. Polis bizim, asker bizim. Herkes sağduyulu hareket etsin ve kimse provokasyonlara alet olmasın" dedi.

Grup, daha sonra dağıldı.

 

AA

22:56
 // VATAN BATAR OLDU
Artık ibatdet ve ezan harici tekbir getirenlerden ve bayrak sallayanlardan nefret ediyorum. Kutsalları istismar edenlerden nefret ediyorum. Çatal, kaşık ve süpürgeye kutsallık atfedenlerden nefret ediyorum. Hamasi nutuklardan nefret ediyorum. Elime geçen ilk fırsatta da, bu ülkeden cehennem olup gitmek istiyorum....
11 Haziran 2014 22:56
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler