YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Askerli liselere Kur'an dersi
Askerli liselere Kur'an dersi
10 Ekim 2012 13:04
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kur'an-ı Kerim dersinin askeri liselerin müfredatına gireceği iddiasına ilişkin açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kur'an-ı Kerim dersinin askeri lise müfredatına seçmeli ders olarak gireceği yönündeki haberlerle ilgili, "Bir çalışma var. Askeri okulların yöneticileri ile Talim Terbiye Kurulu birlikte yürütüyorlar.  O derslerden kendi seçimlik uygun gördükleri dersler de hesap edilerek bir program yapılacak." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 'Okullar Hayat Olsun Projesi' kapsamında Özdemir Gürocak İlköğretim Okulu'nu ziyaret etti. Dinçer, burada gündeme ilişkin soruları da yanıtladı. Bir gazetecinin, "Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler, Hz. Muhammed'in hayatı derslerinin askeri lise müfredatına seçmeli ders olarak gireceği yönünde haberler yer aldı. Konuyla ilgili Bakanlığın bir çalışması var mı?" şeklindeki sorusu üzerine Bakan Dinçer, "Bir çalışma var, evet. O çalışmayı askeri okulların yöneticileri ve öğretmenleri ile bizim Talim Terbiye Kurulu birlikte yürütüyorlar. O derslerden kendi seçimlik uygun gördükleri dersler de hesap edilerek bir program yapılacak. Programlar tamamlandıktan sonra sizlerle paylaşırız." diye konuştu. Cihan

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler