YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖL çıkmış sorular (2015-2016) MEB
AÖL çıkmış sorular (2015-2016) MEB
29 Aralık 2015 16:56
AÖL 2015-2016 çıkmış sorular test çözmek isteyen öğrenciler ya da AÖL çıkmış sorular pdf indirmek isteyen öğrenciler için ilgili linkler haberimizde yer almaktadır. Açık Lise çıkmış sorular nereden öğrenilir? AÖL çıkmış soru ve cevap anahtarları haberimi

Açıköğretim lisesi AÖL'de dışarıdan eğitimine devam eden öğrenciler araştırma içerisinde.. AÖL çıkmış sorular kitapçığı meb tarafından erişime açıldı mı?

AÖL çıkmış sorular kitapçığı meb tarafından erişime açıldı. Açık lise sınavları 2016 yılının ocak ayının başında yapılacak olan sınava için öğrenciler harıl harıl çalışmaya başladılar bile. AÖL sınavlarının yaklaştığı bugünlerde sınav hazırlığına başlayan öğrenciler AÖL çıkmış sorular kitabına ihtiyaşç duyuyorlar.

2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılacak olan sınavlara hazırlanan öğrencilere kolaylık olması açısından MEB tarafından oluşturulmuş soru arşivi öğrencilerin sınavlarına hazaılanmalarında onlara hizmet veriyor. Liseyi dışarıdan okuyanların sınav zamanlarında en fazla ihtiyaç duydukları kaynaklar arasında AÖL çıkmış sorular kitabı yer alıyor. her döneme ait ve daha önce yapılan sınavlarda çıkan soruları içermektedir. AÖL çıkmış sorular test çözmek isteyen öğrenciler ya da AÖL çıkmış sorular pdf indirmek isteyen öğrenciler için ilgili linkler haberimizde yer almaktadır. Açık Lise çıkmış sorular nereden öğrenilir?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Açık Öğretim Lisesine özel hazılamış olduğu web sitesine giriş yapan öğrenciler ekran üzerinde bulunan sınav soruları bölümünden ihtiyaçları olduğu soru ve cevaplara ulaşabilecekler. AÖL çıkmış soru ve cevap anahtarlarına ulaşabileceğiniz linkleri haberimizin devamında bulabilirsiniz. 

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

AÖL ÇIKMIŞ SORULAR MEB TARAFINDAN YAYIMLANDI!

AÖL sınavına girecek olan öğrencilerin sınava çalışmalarında başucu kitabı niteliğinde olan AÖL çıkmış sorular her sınav döneminde MEB tarafından öğrencilerin erişimine sunulmaktadır. 2016 yılında 2-3 Ocak 2016 tarihinde yapılacak açık lise sınavına en iyi şekilde hazırlanmak isteyen öğrenciler bu kaynaklardan yararlanabilirler.

AÇIK LİSE SINAV (AÖL) TARİHLERİ AÇIKLANDI!

Açık Lise eğitimi alan öğrencilerin sorumlu oldukları derslerden girecek oldukları sınavların tarihleri MEB tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Liseyi açıktan okuyan öğrenciler, kayıt yenileme ve yeni kayıt döneminin hemen ardından AÖL sınavlarına hazırlanmaya başladılar. 2-3 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak olan sınavların sınav giriş yerleri ve belgeleri henüz açıklanmadı. Sınav yerleri ve sınav giriş belgeleri erişime açıldığında haberimizden ulaşabilirsiniz.

AÖL SINAV ŞEKLİ VE YÖNETMELİĞİ

Açık Öğretim Lisesinin uzaktan eğitimle yapılan sınavları; dönem sonlarında, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün belirlediği okullarda, merkezi sistem sınavıyla ve çoktan seçmeli test yöntemiyle yapılmaktadır. Alan/dal derslerinin ölçme ve değerlendirmesi yüz yüze eğitimin yapıldığı okul/ kurumlar tarafından yapılmaktadır.

AÖL SINAV YERİ SEÇİMİ

Öğrenci; kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra, ders seçiminin bitiş tarihine kadar adres / sınav yeri bilgilerini güncelleyebilir. Ders seçimi bittikten sonra mazereti nedeniyle (başka bir merkezde çalışma, askerlik, askerlikten dönüş, hastalık, tayin, nakil, tutukluluk, evlilik, hükümlülük ve tahliye durumu olanlar vb.) sınav günü başka bir il sınırı içinde olacak öğrencilerin, mazeretlerini belgelendirmek şartıyla, bulundukları il/ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sınav Yürütme Başkanlığına müracaat etmeleri gerekmektdir.Mazeretleri kabul gören öğrenciler yedek salonlarda sınava alınacaktır.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler