YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF vize sonuçları 2015 ne zaman açıklanacak? AÖF sonuçları 2015
AÖF vize sonuçları 2015 ne zaman açıklanacak? AÖF sonuçları 2015
13 Nisan 2015 10:51
18-19 nisanda sınava girenler AÖF vize sınav sonuçları 2015 ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını merak ediyor. AÖF vize sınav sonuçlarını adayları T.C ile sorgulayacak.

AÖF vize sınav sonuçları için geri sayım başladı. 18-19 nisanda sınava giren adayları AÖF sınav sonuçlarını bekliyor. AÖF'nin vize sınav sonuçlarını en geç 3 hafta içinde açıklayacağı tahmin ediliyor. Öğrenciler AÖF sınav sonuçlarını vize sınav sonucu sorgulama ekranından öğrenecek. Sınav sonuçları T.C numaraları ile sorgulanacak. AÖF final sınav ise 7 haziran seçimlerinden dolayı 23-24 mayıs tarihlerinde yapılacak. AOF vize sonuçlarınızı kanalahaber.com'dan öğrenebilirsiniz...

Prof. Dr. Güney, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerine yönelik e-bülten uygulaması başlattıklarını da kaydetti. "Bu bültende, açıköğretim sistemindeki yeniliklerden yapılan çalışmalara kadar birçok haber yer alıyor" diyen Güney, şöyle devam etti:

"9 sayfalık bültenimizi öğrencilerimize e-mail yoluyla gönderiyoruz ve ilk bültenimizi gönderdik. Açıköğretim sisteminden haberdar olmak isteyen öğrencilerimiz buradan merak ettikleri haberlere kolaylıkla ulaşabilirler. Öğrencilerimiz lütfen e-mail'lerindeki e-bültenleri okusunlar."

Güney, e-bülten'in öğrencilere şuan için 1 ayda bir, ilerleyen zamanlarda ise 15 günde bir gönderileceğini de aktararak, öğrencilerden "@anadolu.edu.tr" uzantılı mail adreslerini aktif kullanmalarını istedi.

AÖF sınav tarihlerine ayar

 

7 Haziran'da yapılacak genel seçimler AÖF sınav tarihlerini etkiledi. Yeniden AÖF sınav tarihlerine göre final sınavları Haziran ayından Mayıs ayına alındı. Finaller 23-24 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

AÖF Bahar dönemi sınavlarında değişikliğe gidildi. AÖF sitesinden yapılan resmi duyuruya göre 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin akademik takviminde değişiklik yapıldı. Yeni sınav takvimine göre Bahar Dönemi Ara sınavları 25-26 Nisan'dan 18-19 Nisan'a çekildi. Bahar Dönemi finalleri ise 6-7 Haziran'dan 23-24 Mayıs tarihine alındı. Seçim nedeniyle kayıt yenileme tarihlerinde de değişikliğe gidildi.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Bahar Dönemi Akademik Takviminde, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi dolayısıyla değişiklik yapıldı. Rektörlükten yapılan yazılı açıklamada, seçimler nedeniyle İktisat ve İşletme Fakültelerinin akademik takviminde değişikliğe gidildiği bildirildi.

Bahar dönemi kayıt yenileme, ekle-sil internet başvuru ve kayıt tarihlerinin 23 Şubat-4 Mart, mazeretli kayıt süresinin ise 3-4 Mart olarak belirlendiği duyurulan açıklamada, "Af kapsamında kayıt 23 Şubat-1 Mart, mazeretli kayıt 28 Şubat-1 Mart, af ders ekleme 3-4 Mart, af ders ekleme mazeretli kayıtlar 4 Mart'a yapılacak. Bahar dönemi ara sınavı 18-19 Nisan, dönem sonu sınavı 23-24 Mayıs, tek ders sınavı ise 27 Haziran'da gerçekleştirilecek" ifadesi kullanıldı.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler