YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF Vize Sınav Yerleri BELLİ OLDU MU?(2015 - 2016)
AÖF Vize Sınav Yerleri BELLİ OLDU MU?(2015 - 2016)
07 Aralık 2015 14:31
Açıköğretim (AÖF) sınavına girecekler AÖF sınav yerlerini öğrenmek istiyor. AÖF sınav yerleri açıklandı mı? Açık öğretim üniversite sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF (2015 - 2016) Vize Sınav Yerleri gibi soruların cevabı haberimizde.

Açıköğretimli binlErce öğrenci sınav yerlerinin nerede olacağını merak ediyor. AÖF sınav yerleri internetten ilan ediliyor ve internet üzerinden bilgiler AÖFlilerle paylaşılıyor.

AÖF sınav giriş yerleri, aöf sınav giriş belgesi açıklanıyor bugün son gün. AÖF sınav giriş yerlerinin bugün saat 16.00'a kadar açıklanması bekleniyor.

Öğrenciler aöf sınav giriş yerleri TCKN şifresi ile anadolu.edu.tr adresinden yapacak.

AÖF sınav giriş belgesi ise yine online olarak aöf sistem panelinden çıkarılacak. Sınav yerleri adayların evine gönderilmeyecek.

AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016
 
AÖF sınavları nasıl değerlendirilir?

AÖF sınavlarının değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.

AÖF sınavlarında soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

AÖF sınavlarına girmek için gerekli belgeler neler?

- Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

- Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgesi (Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport)

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

 // Sevgi
Slm ocakta yapulacak sinav icin yeni ksyit yaptiracakmizve ucret vercekmiyiz...
14 Aralık 2015 12:16
 // deniz
tek bir dersten kalmis olmak demek yani mezun olman için eğer bir dersin alttan kaldiysa mezuniyet için o tek ders sınavına girip mezun oluyorsun ....
07 Aralık 2015 18:19
 // serife
Tek ders sinavi ne demek...
07 Aralık 2015 15:36
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler