YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF Aralık 2015
AÖF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF Aralık 2015
26 Aralık 2015 18:13
AÖF 2015 vize sınavının ardından öğrencileri sınav sonucu heyecanı sardı. AÖF'li öğrenciler sınav sonucunu merak ediyor. AÖF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonucunun açıklanacağı tarih belli oldu mu?

Binlerce AÖFli öğrenci Aralık'ın ilk haftası vize sınavına girdi. AÖFliler sınavın ardından soruların ve cevapların yayınlanamsıyla ortalama puanlarını hesapladı. FAkat birçok AÖF'li resmi olarak Aralık 2015 vize sınav sonucunun açıklanmasını bekliyor. AÖF vize sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Konuyla ilgili detaylar haberimizde.

AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? ne zaman açıklancak?  büyük bir heyecanla bekleniyor. Açıköğetim sonuçlarının açıklanma tarihi ile ilgili net bir gelmedi. Daha önceki aöf sonuçlarının açıklanma tarihi göz önüne alındığında sonuçların bu aralar açıklanması bekleniyor. Lisans eğitimlerini açıktan alan öğrecilerin 12 - 13 Aralık cumartesi günü girmiş olduları AÖF sınavının sonuçlarının açıklaması heyecanla bekleniyor.

AÖF Güz dönemi ara sınav ve vize sınavına geçtiğimiz günlerde yapıldı. Vize sınavının sona ermesinin hemen ardından öğrenciler AÖF sınavı açıklama tarihinin ne zaman olacağını merak ettiler. Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan sonuçların belli bir tarihte açıklanacağı ile ilgili bir düzenleme mevcut değili. Geçmiş dönemde açıklanan aöf sınav sonuçları değerlendirildiğin sonuçların açıklanma tarihinin sınav tarihinden 15 ila 20 gün sonrasında olması tahmin ediliyor. 12-13 Aralık 2015 tarihinde iki oturum halinde gerçekleşen AÖF sınavları, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat Fakültelerinde eğitim gören öğrencilerin girmiş oldukları vize sınavı sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar sürdü.

AÖF ara sınavının tamamlanması ardından sınava giren öğrenciler AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? Sorusunun cevabını merak ettiler. Ancak bundan önce gerçekleştirilen sınavlar göz önünde bulundurulursa AÖF soruları ve cevaplarının 10 gün, AÖF sonuçlarının ise 20 gün içinde açıklanması tahmin ediliyor. Bu endenle AÖF sınav sonuçlarının yakında açıklanamsı bekleniyor.

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

AÖF Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

AÖF GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ 

Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

AÖF 2015-2016 AKADEMİK SINAV TAKVİMİ!

AÖF sınav 2015-2016 sınav takvimi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna göre; AOF Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak. AÖF Bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak. Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir. Kayıt Yenileme Ders Ekle Sil Açıköğretim,İktisat,İşletme İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi: 22 Şubat 2016 Pazartesi - 04 Mart 2016 Cuma Açıköğretim,İktisat,İşletme Mazeretli Kayıt Tarihi: 04 Mart 2016 Cuma 

 

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler