YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF (Vize) 2015 - 2016 sınavları - Hemen Öğren
AÖF (Vize) 2015 - 2016 sınavları - Hemen Öğren
14 Aralık 2015 23:27
AÖF (Vize) 2015 - 2016 sınavları - Hemen Öğren...Milyonlarca öğrenci bu sorunun yanıtını arıyor. AÖF (açık öğretim) sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖF sınav sonuçları açıklandı mı? İşte tüm detaylar...

AÖF vize sınavları yapıldı, şimdi öğrencielrin gözü sınav sonuçlarında...AÖF (Vize) 2015 - 2016 sınavları  açıklandı mı?

14 Aralık pazartesi günü itibariyle AÖF vize sınav sonuçları henüz açıklanmadı. AÖF sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizde yer alacaktır.

AÖF sınavları ne zaman?

Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler için ilk sınavlar 12-13 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Güz Dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavları gerçekleştirilecek.

12 - 23 Ekim 2015 tarihleri arasında kayıt yenileme bedelini ödeyen, ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler 22 - 23 Ekim 2015 tarihlerinde http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri bağlantısından ders ekle işlemi yapabilirler. Fakülte tarafından yapılan ders ataması sonucu, atanmayan dersi kalan ve bu dersleri alması halinde mezun olabilecek durumdaki öğrencilerin 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders ekle işlemi yapmaları gerekmektedir.

AÖF kayıt yenileme işlemleri 12 Ekim 2015 Pazartesi günü itibari ile başladı. Kayıtların başlaması ile birlikte öğrencilerin akıllarına ise AÖF ders ekle - sil nasıl yapılır? sorusu geldi. Bizde bu sorunun cevabını ve kayıt yenileme işlemlerini ayrıntılı olarak sizler için hazırladık. İşte AÖF ders ekle - sil işlemleri

Mazeretli olanlar 23 Ekim 2015 tarihinde kayıtlarını yenileteceklerdir.

Yeni Öğrenci Değerlendirme Sistemi

Anadolu Üniversitesi merkezî açıköğretim ve uzaktan öğretim sistemine göre eğitim-öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindeki dönemlik-kredili sisteme dayalı olarak yürütülen program ve bölümlerin ölçme ve değerlendirmesinde kullanılan “Bağıl Değerlendirme Sistemi” kaldırılarak yerine “Öğrenci Değerlendirme Sistemi” getirilmiştir.

Yeni sistemde, öğrencilerimizin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 35,00 ya da üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir.

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışındadır.

Harf notları nasıl verilmektedir?

Kayıtlı Öğrenciler İçin Son Kez Yapılacak Ders Transferi ve Muafiyet Duyurusu

2016-2017 öğretim yılından itibaren sadece yeni kayıt yaptıracak öğrenciler, ilgili fakülte yönetim kurulu tarafından belirlenen tarihler arasında (kayıt döneminde) muafiyet başvurusunda bulunabilecektir.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerin,

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – IITürk Dili I – IIYabancı Dil I – IITemel Bilgi Teknolojileri I – II
ders/dersleri için ders transferi ve muafiyet başvuruları; 21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışında bir yükseköğretim programından mezun olan ya da bir yükseköğretim programında yukarıda adı geçen ders/dersleri  alıp başaran ve muafiyet talep edecek öğrencilerden,

A. “Muafiyet İşlemleri” menüsünde e-devlet sorgusu üzerinden bir yükseköğretim programına ait mezuniyet bilgisi bulunanlar;

www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi “Öğrenci Girişi” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve Şifresi ile giriş yaparak “Muafiyet İşlemleri” menüsünde gerekli alanları 21–30 Aralık 2015 tarihleri arasında doldurarak internet başvurusunu tamamlaması yeterlidir.

B. “Muafiyet İşlemleri” menüsünde e-devlet sorgusu üzerinden bir yükseköğretim programına ait mezuniyet bilgisi bulunmayanlar;

21-30 Aralık 2015 tarihleri arasında www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi “Öğrenci Girişi” bağlantısından T.C. Kimlik Numarası ve Şifresi ile giriş yaparak “Muafiyet İşlemleri” menüsünde gerekli alanları doldurarak internet başvurusunu tamamlamalı ve öğrenim durumuna göre aşağıdaki belge/belgelerini AÖF Bürosuna teslim etmelidir.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler