YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bugün yarın açıklanır mı? 2016
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bugün yarın açıklanır mı? 2016
08 Şubat 2016 17:40
...ve AÖF sınavına girenler ardından AÖF sınav sonucuna odaklandı. Final sınavı AÖFliler için geçtiğimiz hafta yapıldı. AÖF final sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Öğrenciler sabırsızlıkla sınav sonucunun açıklanmasını bekliyor. AÖF sonucu bugün açıklan

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorunun cevabı herkes tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.  AÖF ara sınavının tamamlanması ardından sınava giren öğrenciler AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusunun cevabını merak ettiler. Ancak bundan önce gerçekleştirilen sınavlar göz önünde bulunduğunda AÖF final soncu? sorusunun cevabı ise 20 gün açıklanması tahmin ediliyor. AÖF sonuçları bugün açıklanırmı?

Ocak ayının sonunda yapılan Açıköğretim Fakültesi final sınavı sonuçları heyecanla bekleniyor. Anadolu Ünivesitesi tarafından belli dönemler halinde yapılan sınavların sonuçları genellikle sınav tarihinden sonra 15- 20 gün sonrasında açıklanıyor. AÖF güz dönemi sınav sonuçları açıklanma tarihi ile ilgili şu ana kadar net bir bilgi verilmedi.

Üniversite eğitimlerini açıktan alan öğrecilerin 23-24 Ocak cumartesi günü girmiş oldukları Aof sınavının sonuçlarının açıklaması heyecanla bekleniyor. Geçmiş dönemde açıklanan aöf sınav sonuçları değerlendirildiğinde sonuçların açıklanma tarihinin sınav tarihinden 15 ila 20 gün sonrasında olacağı tahmin ediliyor. 23-24 Ocak 2016 tarihinde iki oturum halinde gerçekleşen AÖF final sınavları, sabahın erken saatlerinden akşamın geç saatlerine kadar sürdü.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN

AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı için bekleyiş sürüyor. Sonuçlar bugün açıklanır mı? Anadolu Üniversitesi tarafıdan sınav sonuçların açıklanacağı tarih ile ilgili şu ana kadar kesin bir tarih verilmemekle birlikte AÖF final sınavı sonuçlarının daha önceki dönemlerde açıklanma tarihi göz önünde bulundurulursa, sonuçların sınav tarihinden yaklaşık olarak 15-20 gün içerisinde açıklanması bekleniyor. 

AÖF SINAVLARI NASIL DEĞERLENDİRİLİR?

AÖF Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenmektedir. Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.

Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir. Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır. Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

AÖF GÜZ DÖNEMİ BAHAR DÖNEMİ 

Yıl 1. yarı yıl (dönem) 2. yarı yıl (dönem)
Yıl 3. yarı yıl (dönem) 4. yarı yıl (dönem)
Yıl 5. yarı yıl (dönem) 6. yarı yıl (dönem)
Yıl 7. yarı yıl (dönem) 8. yarı yıl (dönem)

AÖF 2015-2016 AKADEMİK SINAV TAKVİMİ!

AÖF sınav 2015-2016 sınav takvimi geçtiğimiz günlerde açıklandı. Buna göre; AOF Güz dönemi vize sınavlarının ardından ise 23-24 Ocak 2016 tarihlerinde güz dönemi final sınavları yapılacak. AÖF Bahar dönemi vize sınavları 16 - 17 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İkinci dönem ilk sınavlarının ardından ise 04 - 05 Haziran 2016 tarihlerinde yaz dönemi final sınavları yapılacak. Açıköğretim Fakültesi 2015-2016 dönemi tek ders sınavı ise 16 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak.

AÖF AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ BİR DAHA Kİ SINAV NE ZAMAN

Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

2016'ın ilk sınavı olan final sınavları ile ilgili olarak "AÖF sınav sonuçları açıklandı mı?, bugün açıklanır mı? Ne zaman açıklanır?" gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. 

Konu ile ilgili güncellemeleri bu sayfa üzerinden devam edebilirsiniz.

DAHA ÖNCE KAÇ GÜNDE AÇIKLANMIŞTI?
AÖF tarafından gerçekleştirilen sınavlar genellikle 10-20 gün içerisinde açıklanıyor.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler