YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF kayıt yenileme ne zaman? Ücret ne kadar?
AÖF kayıt yenileme ne zaman? Ücret ne kadar?
22 Eylül 2016 09:20
AÖF kayıt yenileme için geri sayım başladı. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman? Ücret ne kadar olacak? 2016 AÖF kayıt yenileme tarihinin ne zaman olduğunu araştırdık ve en net cevap haberimizde. İşte 2016 AÖF kayıt yenileme tarihi...

AÖF'li binlerce öğrenci kayıt yenileme tarihini merak ediyor. Öğrenciler için kayıt tarihleri büyük önem taşıyor. sizler de AÖF okuyorsanız 2016 AÖF kayıt tarihleriyle yakından ilgilenebilirsiniz. Bu yıl AÖF kayıt tarihlerinde bir karışıklık oldu. Bilgi tarışıklığı nedeniyle AÖF'liler kayıt yenileme tarihi konusunda net bir tarihe ulaşamadı. AÖF kayıt yenileme tarihlerini sizler için araştırdık. 

AÖF kayıt yenileme için gerekli olan belgeleri ve işlemleri haberimizden görebilirsiniz. 2016-2017 Anadolu Üniversitesi Açıköretim Fakültesi (AÖF) kayıt yenileme hakkında merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz. Binlerce öğrencinin kayıt yenileyeceği AÖF için gerekli belgeleri ve açıklamaları buradan inceleyebilirsiniz.

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) ÖSYS yeni kayıt tarihleri 03 Eylül Cumartesi günü sona erdi. AÖF yatay geçiş, dikey geçiş ve ek yerleştirme öğrencileri için kayıtlar ise 19 Eylül'de başladı. Kayıt yenileme tarihleri ise 26 Eylül'de başlayacak.

2016-2017 Açıköğretim Fakültesi (AÖF) kayıt tarihleri AÖF resmi sitesinde duyuruldu.
Yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenciye açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim sağlayan AÖF 17 lisans ve 34 önlisans programıyla bu sene de yeni öğrencileri bünyesine katacak.

KAYIT YENİLEME
Açıköğretim, iktisat ve işletme fakülteleri için kayıt yenileme ekle/sil tarihleri 26 Eylül Pazartesi-07 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

AÖF ikinci üniversite için kayıt tarihleri 31 Ağustos Çarşamba-09 Eylül Cuma tarihleri arasında yapılacak.

AÖF ek yerleştirme, dikey geçiş ve yatay geçiş işlemleri için kayıt tarihleri ise 19 Eylül Pazartesi- 24 Eylül Cumartesi tarihleri arası olarak duyuruldu.

AÖF KAYIT TARİHLERİ
AÖF üniversite yeni kayıt için internet başvuru ve kayıt tarihleri 25 Ağustos Perşembe günü başlıyor. 03 Eylül Cumartesi günü ise sona eriyor. AÖF internet başvurusu http://aof.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

03 Eylül 2016 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

MAZERETLİ KAYIT İŞLEMLERİ
Mazeretli Kayıt İşlemleri 03 Eylül 2016 Cumartesi günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Adaylar, 25 Ağustos - 02 Eylül 2016 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 03 Eylül 2016 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler.

03 Eylül 2016 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybederler ve herhangi bir hak iddia edemezler. Posta ile kayıt yapılmaz.

İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.
Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi 'Duyurular' bölümünden ulaşabilirler.
KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
Üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm aday öğrenciler, her öğretim yılı başında Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen katkı payını/öğrenim ücreti tutarını ödemesi hâlinde kesin kayıt için istenen belgeler ile birlikte ilgili birimin kayıt bürosuna başvurarak kayıt yaptırır.

Türk öğrenci adaylarının kayıtları için gerekli belgeler:

Lise diplomasının aslı,

Kimlik fotokopisi,

12 adet (4,5×6 cm) fotoğraf,

Öğrenci katkı payını/öğrenim ücretini ödemesine ilişkin banka dekontu,

Yabancı uyruklu öğrenci adaylarının kayıtları için gerekli belgeler:

Adayın programa yerleştirildiği Sınav Sonuç Belgesi,

Lise Diplomasının aslı,

Öğrenim vizesi alınmış pasaport,

12 adet (4,5×6 cm) fotoğraf,

Adayın katkı payını/öğrenim ücretini ödediğine ilişkin banka dekontu,

* Kayıt için gerekli belgeler her öğretim yılında duyurulmaktadır. Bu nedenle güncel duyuruların izlenmesi önerilmektedir.
MUAFİYET SINAVI
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine 2016-2017 Öğretim Yılında kayıt yaptıracak adayların,

"Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – IITürk Dili I – IIYabancı Dil I – IITemel Bilgi Teknolojileri I – II" ders/dersleri için ders transferi ve muafiyet başvuruları,

ÖSYS Yeni Kayıt 25 Ağustos - 03 Eylül 2016

İkinci Üniversite 31 Ağustos - 09 Eylül 2016

Ek Yerleştirme 19 - 24 Eylül 2016

tarihleri arasında http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt bağlantısından Türkiye Programları kısmından internet başvurusu sırasında yapılacaktır.

SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı                                      26 - 27 Kasım 2016

Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı                    14 - 15 Ocak 2017

Bahar Dönemi Ara Sınavı                                  15 - 16 Nisan 2017

Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı                27 - 28 Mayıs 2017

2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı      15 Temmuz 2017

aof,ulj6kfcc1esbtsu_ilsiwa.jpg

ÖSYS Yeni Kayıt (Ek Kayıt Hakkı Verilen)

ÖSYS ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler, ANADOLUYÖS ile kayıt hakkı kazananlar ve orta öğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar İnternet başvurularını buradan yapabilirler.

Ek başvuru ve kayıt tarihi: 19 - 24 Eylül 2016

İkinci Üniversite
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 19 - 21 Eylül 2016

Ek Yerleştirme
ÖSYS Ek Yerleştirme ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler İnternet başvurularını buradan yapabilirler.

Başvuru ve kayıt tarihi: 19 - 24 Eylül 2016

Dikey Geçiş
2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine yerleştirilenler İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve Kayıt tarihleri, 2016-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişecektir.

Yatay Geçiş
2016 Yatay Geçiş kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine kayıt hakkı kazanan adaylar İnternet başvurularını buradan yapabilirler.
Başvuru ve kayıt tarihi: 19 - 24 Eylül 2016

Yatay Geçiş Ders Ekleme İşlemleri
2016-2017 Öğretim Yılında Yatay Geçiş kapsamında Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinden birine kayıt yaptıranlar ders ekleme işlemini buradan yapabilirler.
Ders ekleme tarihi: 06 - 07 Ekim 2016

Kayit Yenileme
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerimiz Güz Döneminde ders ekle-sil işlemini buradan yapabilir.

Ders ekle-sil ve kayıt yenileme tarihi: 26 Eylül - 07 Ekim 2016

Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri
Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerimiz Güz Döneminde mazeretli ders ekleme işlemini buradan yapabilir.

Mazeretli ders ekleme tarihi: 06 - 07 Ekim 2016

Kredi Kartı/Banka Kartı ile Ödeme

İnternet başvurusu/ders ekle-sil işlemi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt/kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler