YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF giriş (2016) AÖF Açıköğretim sınav giriş belgesi nasıl nereden alınır?
AÖF giriş (2016) AÖF Açıköğretim sınav giriş belgesi nasıl nereden alınır?
12 Nisan 2016 09:46
16-17 Nisan tarihinde yapılacak olan AÖF bahar dönemi ara sınav giriş belgeleri kısa bir süre önce erişime açıldı. Peki, Aöf giriş belgesi çıkarma nasıl yapılır? AÖF giriş sınav belgesi çıkarma AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? detaylar kanalahaber.c

AÖF giriş sistemi sınav ve kayıt yenileme zamanlarında açıköğretim öğrencileri tarafından yoğun olarak kullanılıyor. Yıl içerisinde öğrencilerin her türlü işlemleri için kullanılan sistem özellikle AÖF sınav dönemlerinde yoğun ilgi görüyor. 

Üniversite eğitimlerini uzaktan alan öğrenciler AÖF giriş uygulamasını dönem içinde de her türlü ihtiyaçları için kullanıyorlar. Açıköğretim öğrenci giriş sistemi  aynı zamanda öğrencilerin yıl içerisinde karşılaştıkları her türlü sorun ve akıllarına takılan her türlü soruyu cevaplıyor.

Öğrenciler sistemi; sınav notları, kayıt yenileme işlemleri, kayıt tarihleri, sınav tarihleri, sınav sonuçları, AÖF sınav yerleri sorgulama ve AÖF giriş belgesi alma gibi çok çeşitli alanda kullanılıyor. Anadolu Üniversitesi tarafından geliştirilen uygulama internet üzerinden online olarak kullanılmaktadır. 16-17 Nisan tarihinde yapılacak olan AÖF bahar dönemi ara sınav giriş belgeleri kısa bir süre önce erişime açıldı. Peki, AÖF giriş belgesi çıkarma nasıl yapılır? sorusunun yanıtını Açıköğretim bahar dönemi vize sınavı AÖF sınav yeri sorgulama ile ilgili detayları haberin ayrıntılar kanalahaber.com ve Anadolu Üniversitesi AÖF giriş internet adresinden öğrenilmektedir.

AÖF sınav giriş yerleri açıklandı. 16-17 Nisan tarihinde yapılacak olan AÖF ara sınavları için giriş yerleri belli oldu. AÖF sınav giriş yerlerini sorgulamak isteyen öğrenciler öğrenci sistemine giriş yaparak sınav giriş belgelerini sorgulayabilirler.

AÖF sınav giriş yerleri ile ilgili duyuruyu yayınladı. Hafta sonu yapılacak olan sınavlar için giriş yerini öğrenmek isteyen adaylar aşağıdaki linke tıklayarak sınav yerlerini öğrenebilirler. AÖF sınav giriş yerleri internet üzerinden sorgulanacak olup adreslere gönderilmeyecektir.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde yeni kayıt yaptıran ve kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmakta olup öğrenciler Cumartesi-Pazar günleri sabah ve öğleden sonra dört oturumda sınavlara katılmaktadırlar.

AÖF SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA

Sınavlar Türkiye ve K.K.T.C. Lefkoşa’da aynı saatlerde sabah 9.30’da, öğlenden sonra 14.00’da yapılmaktadır.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavlar beş seçenekli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.

Sınavın yapıldığı Cumartesi ve Pazar günlerinde AÖF büroları 08.00 – 16.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Öğrenciler seçmiş oldukları sınav merkezlerinde sınava katılırlar. Öğrencilerin; ara sınav ve dönem sonu sınavlarına hangi il, ilçe, bina, salon, sıra, tarihte ve saatte sınava gireceği “Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi”nde belirtilmektedir.

SINAV GİRİŞ YERLERİ AÇIKLANDI

Öğrenciler, Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesini sınav tarihinden bir hafta öncesinde www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin Öğrenci Girişi bölümüne TCKN ve şifreleri ile giriş yaparak kendi sayfalarından veya AÖF Bürolarından alabilirler.

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeleri öğrencilerin adreslerine posta ile gönderilmemektedir.
Öğrenciler Sınav Giriş Belgesinde yazılı olan sınav il, ilçe, bina, salon, sıra, tarih ve saatte sınava girmek zorundadırlar.

Öğrenciler sınava girecekleri binayı sınavdan en az bir gün önce mutlaka görmeli ve sınav saatinden bir saat önce sınava gireceği binada hazır bulunmalıdırlar.

Sınavların organizasyonu, uygulama ve değerlendirilmesi Anadolu Üniversitesince yürütülmektedir.

AÖF BAHAR DÖNEMİ SINAV TARİHLERİ
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

SINAVA GİRİŞ İÇİN GEREKLİ BELGELER

*Fotoğraflı Sınav Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
*Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.
SINAV GEÇME NOTLARI
Harf Notu - Katsayısı
AA                4,00
AB                3,70
BA                3,30
BB                3,00
BC                2,70
CB                2,30
CC                2,00
CD                1,70
DC               1,30
DD               1,00
FF                0,00

GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF yeni ders sisteminde seni 2 döneme ayrılıyor. 1. dönemde alınan ancak kalınan bir ders gelecek sene 1. dönem içerisinde, 2. dönemde alınan ancak kalınan ders yine gelecek yıl 2. dönem içerisinde alınabilecektir.

Yeni sistem ile geçtiğimiz senelerde 1 Vize + 1 Final olarak yapılan sınavlar artık her dönemde 1 Vize + 1 Final olarak yapılıyor. Bu durum da senede 2 kere Vize + 2 Kere final sınavına giriliyor. Bu vize ve finaller geçmişteki gibi vize %30 ve Final %70 olacak şekilde değerlendirmeye alınarak ortalama hesaplanıyor. Not Harfsel Olarak sisteme giriliyor.

AÖF ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPABİLİRİM

Açıköğretim şifremi unuttum ne yapabilirim? Diyenler için telaşlanmanıza gerek yok,çünkü yeni aöf giriş şifresi almanız mümkün.Peki,aöf şifremi unuttum nasıl alabilirim? İşte yapmanız gereken;

Hatırlatma kaydım var!

Eğer şifre hatırlatma kaydı yaptırdıysanız Şifre Hatırlatma sayfasına giderek şifrenizi öğrenebilirsiniz.(Şifre Hatırlatma sayfası için tıklayınız)

Hatırlatma kaydım yok!

Üniversite Çalışanları : Personel Dairesine giderek yeni şifrelerini alabilirler.

Örgün Öğrenciler : Öğrenci İşlerine giderek yeni şifrelerini alabilirler.

AÖF Öğrencileri : En yakın AÖF Bürosuna giderek yeni şifrelerini alabilirler.

DİKKAT: Yeni şifre talebinde bulunmak için şahsen ilgili birime başvurmalısınız. Telefon, posta, e-posta veya üçüncü şahıslar aracılığıyla yapılacak başvurularda şifre alamazsınız.

AÖF İnternet Hesabı ve Şifresi

AÖF internet şifresi ile giriş yaparak,Sınav Giriş belgesi alma,sınav sonuçlarını sorgulama öğrenme ve gerektiğinde adres değişikliklerini de buradan yaptırabilirsiniz.Sadece TC Kimlik Numarası ve Şifre gereklidir.

 

 // Müfettiş 5
Üniversite Rektörlük binasında bulunan ÖSYM Mardin İl Yöneticiliğinin ve AÖF Mardin İl Koordinatörlüğünün artık devlet içinde devlet kurma eylemlerinden haberdar olduğumuza göre paralelcilerin idaresinde olması hiç şaşırtıcı değil. Mardin'de her nedense hala FETÖ operasyonu geçirmeyen illerden biri. Mardin Artuklu Üniversitesi de. Üstelik sicili yurt dışına taşmış kadar bozukken. Devletin buraları ihmal ettiği her saat ayrıca ülkenin menfaatlerine çok büyük zararların verildiği saattir....
17 Nisan 2016 11:36
 // Müfettiş 4
Oda ve bina sorumluları da nedense üniversitenin hep paralelci rektör yardımcıları, dekanları, dekan yardımcıları ve akademik kadrosu olurdu. Sınav kitapçık ve cevap anahtarlarını toplayanlar işçiler de yine onlardandı. Rektörlük binasının en alt katındaki giriş çıkışın çok kolay ve kontrolsüz olduğu o minik ÖSYM ve AÖF sınav malzeme odasında acaba sınav öncesi ve sonrasında neler yapılıyordu? Üniversite Rektörlük binasında bulunan ÖSYM Mardin İl Yöneticiliğinin ve AÖF Mardin İl Koordinatörlüğü...
17 Nisan 2016 11:10
 // Müfettiş 2
Her bölümde olduğu gibi psikolojideki araştırma görevlisinin aynı soyadı taşıyan aile fertlerinden üniversitede bolca vardır ve hepsi yurtdışına gitmek için devletin kaynaklarını kullandı. 2012 ya da 2013 yılında skandal haberlerde ÖSYM sınav soru ve cevaplarını çalıp dağıtanlar arasında Mardin Artuklu Üniversitesi'nden de araştırma görevlileri ve akademisyenler olduğu yazdı. Acaba birileri devreye girip kurtardı mı? Soruşturup takip etmek lazım. Oda ve bina sorumluları da nedense üniversiteni...
17 Nisan 2016 11:09
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler