YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF ara sınav giriş yeri öğren/ AÖF vize sınav giriş yerini öğren
AÖF ara sınav giriş yeri öğren/ AÖF vize sınav giriş yerini öğren
08 Aralık 2015 10:21
Açıköğretim fakültesi(AÖF)li binlerce öğrencinin merakla beklediği AÖF ara sınavı giriş yerleri belli oldu mı? AÖF'liler sınava girecekleri yerleri önceden öğreniyor ve AÖF vize sınavına bu sınav bilgileri ile giriyor. AÖF, ara sınavına giriş yerini öğren

Açıköğretim (AÖF) sınavına girecekler AÖF  ARA sınav yerlerini öğrenmek istiyor. AÖFvize  sınav yerleri açıklandı mı? Açık öğretim üniversite sınav yerleri ne zaman açıklanacak? AÖF (2015 - 2016) Vize Sınav Yerleri gibi soruların cevabı haberimizde.

AÖF ara sınav giriş yeri öğren/ AÖF vize sınav giriş yerini öğren

Anadolu Üniversitesi AÖF 12-13 Aralık günlerinde yapılacak ara sınavların giriş yerleri belli oldu. Giriş yerlerinizi öğrenmek için ilk olarak, Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesine girmeniz gerekmektedir. Sayfanın alt kısmında bulunan Açıköğretim butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işleminizden sonra ise değişen ekran üzerinden, 'Giriş Yapmak İçin Tıklayınız' butonuna tıklayınız.

Sınava girmek için aşağıdaki belgelerinizi yanınızda bulundurunuz. Bu belgelerin eksik olması durumunda ise, kişiler sınava alınmayacaktır 

SINAV GİRİŞ YERLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Fotoğraflı Sınav Giriş Belgeniz
Fotoğraflı ve Onaylı Özel Kimlik Belgeniz (Nüfus cüzdanınız, sürücü belgesiniz veya pasaportunuz )
AÖF sınav sonuçlarına göre geçme notları ise şöyle:
 84 – 100__AA__4,00 (GEÇTİ)
 77 – 83___AB__3,70 (GEÇTİ)
 71 – 76___BA__3,30 (GEÇTİ)
 66 – 70___BB__3,00 (GEÇTİ)
 61 – 65___BC__2,70 (GEÇTİ)
 56 – 60___CB__2,30 (GEÇTİ)
 50 – 55___CC__2,00 (GEÇTİ)
 46 – 49___CD__1,70 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)
 40 – 45___DC__1,30 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)
 33 – 39___DD__1,00 (ORTALAMAYA GÖRE)(UYARI)
 0 – 32____FF__0,00 (KALDI)

SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE DERS GEÇME

Sınavların değerlendirilmesi ve ders geçme sistemi Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile bu yönetmeliğin verdiği yetkiye istinaden hazırlanan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Usul ve Esasları ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Bağıl Değerlendirme Esaslarına göre belirlenir.

Sınavlarda soru kitapçığı ve cevap kâğıdı olarak iki tür belge kullanılmaktadır. Sınavların değerlendirilmesi, notların kaydı, çizelgelere geçirilmesi, saklanması, öğrenci kütüklerine yazımı ve öğrencilere duyurulmasında bilgi işlem yöntemleri kullanılır.

Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 5(beş) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz. Her dersin cevabı, o dersin isminin yazılı olduğu sütuna işaretlenmelidir. Yanlış sütuna yapacağınız işaretlemeler kesinlikle değerlendirilmez. Cevap kâğıdında mutlaka ilgili ders için ayrılan ve açıkça dersin adı yazılan sütunu kodlayınız.
Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.

Cevaplar değerlendirilirken doğru cevaplara puan verilecek, yanlış cevaplar için puan düşürülmeyecektir. Başka bir deyişle, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bu nedenle soru kitapçıklarındaki soruların cevapsız bırakılmaması, öğrencilerin yararınadır.
Sınavlarda öğrenci sayısına bağlı olarak, tek (A), iki (A,B) veya dört (A,B,C,D) kitapçık türü kullanılabilmektedir.

SINAV YAYINLAMA SİSTEMİ

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yapılan sınavların soru kitapçıkları ve cevap anahtarları Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminde yayımlanmaktadır.
Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden TC kimlik numaranız ve şifrenizle oturum açarak, çıkmış sınav sorularına bakabilir ve cevap anahtarı kısmından soruların cevaplarını görebilirsiniz.  

AÖF SINAV TARİHLERİ

Güz Dönemi Ara Sınavı 12 - 13 Aralık 2015
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 23 - 24 Ocak 2016
Bahar Dönemi Ara Sınavı 16 - 17 Nisan 2016
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 04 - 05 Haziran 2016
2015-2016 Tek Ders Sınavı 16 Temmuz 2016

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler