YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AÖF açıklandı mı? AÖF sınav sonuçları 2016
AÖF açıklandı mı? AÖF sınav sonuçları 2016
14 Haziran 2016 12:03
AÖF finallerin 8-9 Haziran'da yapıldı. Öğrenciler büyük merakla sonuçları bekliyor. AÖF açıkladı mı, AÖF sınavından aldığınız notu, AÖF sınav sonuçlarını sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Öğrenciler büyük merakla AÖF SInav Sonuçlarını bekledi. Anadolu Üniversitesi bugün itibari ile sonuçları açıkladı. Sınav sonuçlarını aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

8-9 Haziran'da yapılan sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

AÖF artık sınav sonuçlarını önceki yıllarda olduğu gibi adayların evlerine posta ile göndermiyor. AÖF sonuçları anadolu.edu.tr internet sitesinden T.C. No ve AÖF öğrenci şifresi bilgileri girilerek sorgulanabiliyor. AÖF sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz kanalahaber.com'da oluyor.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde yer alan önlisans ve lisans programlarına kayıtlı öğrenciler Açık Öğretim Sınav Yayınlama Sistemi üzerinden açıklanan AÖF 2016 sınav sonuçlarını aşağıdaki link aracılığıyla ulaşacakları AÖF Sınav Sonuç Giriş Ekranı sayesinde öğrenebilirler.

AÖF SINAV SONUÇLARI SORGULAMA EKRANINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Eğer sisteme giriş şifrenizi unuttuysanız giriş sayfasında bulunan “şifremi unuttum” sekmesinden ya da “Tek Kullanımlık Kod ile oturum açmak istiyorum” seçeneğinden yeni şifre isteyerek sisteme giriş yapabilirler.

AÖF ÖĞRENCİLERİNİN BİLMESİ GEREKENLER

AÖF öğrencilerinin sınavlarla ve derslerle alakalı bilmesi gereken bazı kavramlar bulunmaktadır. Bu kavramlar ise şu şekildedir:

Genel Not Ortalaması – AÖF öğrencilerinin bütün dönemlerde aldığı derslerin toplam not değerleri ve toplam kredilerine bölünmesiyle ortaya çıkan rakamdır.

Dersten Kalma – Dersten geçme gibi dersten kalma durumunda da dersin harf notuna bakılmaktadır. Bu da ders FF ise o dersten kaldığınız anlamına gelmektedir.

Şartlı/ Koşullu Geçme – Ders harf notunuz CD, DC veya DD ise söz konusu derslerden koşullu geçtiğiniz anlamına gelmektedir. Bu şekilde geçmek için ise bir sonraki dönemde Genel Not Ortalaması 2.0’ın üzerinde olmalıdır.

Ders Geçme – AÖF ders geçme işleminde söz konusu dersin harf notuna bakılmaktadır. Eğer bu not CC ve üzeri ise o ders geçilmiş demektir.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler