YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Anadolu Ajansı İsveç'te ders konusu oldu
Anadolu Ajansı İsveç'te ders konusu oldu
09 Mayıs 2015 11:18
İsveç'in başkenti Stockholm'deki bir dil okulunda Anadolu Ajansı ders konusu oldu.

İsveç'in başkenti Stockholm'de ülkeye yurt dışından gelen yabancıların İsveççe eğitimi aldıkları dil okulu SFI'de Anadolu Ajansı ders konusu oldu.

Dil okulunda yüksek öğrenim seviyesinde Kanada, Almanya, İtalya, Çin, Arjantin, Suriye, Etiyopya, Pakistan, Hindistan ve İran'dan gelen yabancıların bulunduğu sınıfta isveççe dersleri veren öğretmen Petter Samuelsson, AA muhabirine yaptığı açıklamada "Meslek grupları ile ilgili ders konusunu işlerken öğrencilerden birisinin sormuş olduğu bir soru üzerine uluslararası medya ve gazetecilik üzerine konuşmaya başladıklarını ve daha sonra onlara bir süredir takip ettiği Anadolu Ajansı'nı anlattığını" söyledi.

Samuelsson ayrıca, "Sınıftaki öğrencilerin dünyaca ünlü haber ajanslarının bir çok ülkede olup biteni doğru aktarmadığını ve ticari kaygıyı ön planda tuttuklarını söylemelerinin ardından, onlara Türkiye'ye ait Anadolu Ajansı'nı bilip bilmediklerini sordum ve neredeyse tamamının bilmediğini öğrenince onlara takip ettiğim ölçüde AA'yı anlatarak özellikle de Filistin, Suriye ve Mısır'daki insanlık dramlarının dünyaya duyurulması konusunda göstermiş olduğu çabalardan bahsettim" dedi.

Türkiye'yide yakından takip ettiğini belirten Samuelsson, özellikle Ortadoğu ile ilgili merak ettiği bir şey olduğunda ilk olarak AA'nın İngilizce yayın yapan sayfasını ziyaret ettiğini belirtti.

Türkiye'ye olan ilgisinin ilk defa bir yaz tatili için geldiği Alanya'da insanların sıcak davranışlarından etkilenmesi ile başladığını anlatan İsveçli öğretmen, fırsat buldukça Antalya, Alanya ve Kapadokya'yı ziyaret ettiğini de sözlerine ekledi.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler