YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Alo polis, ailem SBS'ye göndermiyor"
"Alo polis, ailem SBS'ye göndermiyor"
08 Haziran 2013 14:03
Adana'da okumasını istemeyen dedesi ve babası tarafından Seviye Belirlemi Sınavı'na (SBS) gönderilmeyen kız, 155'i arayarak polisten yardım istedi. Hızla eve gelen polis, kız çocuğunu son anda sınava yetiştirdi.

İlginç olay, merkez Yüreğir ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, 14 yaşındaki ilköğretim 8. sınıf öğrencisi H.Ş. SBS'ye girmek için sabah kalkıp hazırlanmaya başladı. Ancak dede Ali Ş.(65) ile baba Cuma Ş. (42), "Seni ortaokuldan sonra okutmayacağız. Sınava gidemezsin" diyerek göndermedi.

Bunun üzerine H.Ş. başka bir odaya geçip 155'i aradı ve "Polis ağabey dedem ve babam beni SBS'ye göndermiyor. Ancak ben okumak istiyorum. Ne olur gelin beni sınava yetiştirin" dedi.

Bunun üzerine 155 Haber Merkezi, Çocuk Şube Müdürlüğü'ne olayı haber verdi. Çocuk polisi, hızla adrese gelip H.Ş.'yi alarak son anda sınava yetiştirdi.

Yaklaşık 2 saatlik sınavın sonunda H.Ş.'yi okul çıkışı yine polis karşılayarak ifadesi alınmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürdü.

Kız çocuğunu okula göndermeyen dede ve babanın da ifadesi alındı. Şahıslar uyarıldıktan sonra çocuk ailesine teslim edildi.

 

İHA

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler