YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Akademik personel alımları
Akademik personel alımları
07 Mayıs 2010 11:48
Rektörlüklerin akademik personel alımlarına ilişkin ilanları çeşitli gazetelerde yayımlandı...

Karamanoğlu Mehmetbey (Karaman), Kırklareli ve Abant İzzet Baysal (Bolu) üniversiteleri çeşitli birimlerde istihdam edilmek üzere profesör, doçent ve yardımcı doçent alacak.

Rektörlüklerin akademik personel alımlarına ilişkin ilanları çeşitli gazetelerde yayımlandı.

Duyurulara göre Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, Tıp Fakültesi ile Mudurnu Meslek Yüksek Okulu için 5 profesör, 1 doçent ve 11 yardımcı doçent alımında bulunacak.

Profesör ve doçent kadroları daimi statüde olacak.

Ayrıca yardımcı doçent adayları için yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacak.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından alınacak olan akademik personelin görev yapacağı fakülteler ve sayıları şöyle:

''Tıp Fakültesi için 5 profesör, 1 doçent, 8 yardımcı doçent (acil tıp, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk cerrahisi, çocuk sağlığı ve hastalıkları, iç hastalıkları, kalp damar cerrahisi, kulak burun boğaz, nükleer tıp, tıbbi mikrobiyoloji, üroloji)

Mudurnu Meslek Yüksek Okulu için 3 yardımcı doçent.''

Adaylar başvurularını 15 gün içinde şahsen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğüne yapacaklar.

KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü 1 profesör ve 7 yardımcı doçent alacak.

Rektörlük Sağlık Yüksek Okulu için 1 profesör, Fen Edebiyat (sosyoloji, biyoloji), İktisadi ve İdari Bilimler (iktisat, işletme, turizm işletmeciliği) ve Sosyal Bilimler ile Pınarhisar Meslek Yüksek Okulu için 7 yardımcı doçent istihdam edecek.

Başvurular 15 gün içinde Rektörlük Personel Daire Başkanlığına yapılacak.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğü ise Kamil Özdağ Fen Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu ile Edebiyat Fakültesinde istihdam edilmek üzere 3 yardımcı doçent ve daimi statüde 2 profesör alacak.

Buna göre Kamil Özdağ Fen Fakültesi (molekeler biyoloji ve genetik, anorganik kimya) için 2 profesör istihdam edilecek.

Ayrıca Kamil Özdağ Fen Fakültesi (botanik), Edebiyat Fakültesi (yeni Türk Dili) ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu için (beden eğitimi ve spor öğretmenliği) için 3 profesör alınacak.

Bu arada yardımcı doçent kadrolarına başvuran tüm adaylar yabancı dil sınavı ile deneme dersine tabi tutulacak.

Adaylar başvurularını 15 gün içinde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine yapacaklar.

MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALACAK

Mersin Üniversitesi Rektörlüğü ise sağlık yüksekokullarının hemşirelik bölümü mezunu (Lisans olması şartıyla 2 hemşire alacak.

Lisans mezunları için 2008 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı esas alınacak.

İlgililer 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne (Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Binasında) şahsen müracaat edecekler. (Son başvuru tarihi 20 Mayıs 2010)

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ÖZEL YETENEK SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALACAK

Bu arada Çukurova Üniversitesi Rektörlüğü, Devlet Konservatuvarı müzik bölümüne özel yetenek sınavıyla öğrenci alacak.

Devlet Konservatuvarı müzik bölümüne 2010-2011 eğitim öğretim yılında müzik ve sahne sanatları ilköğretim okulu 1., 2. ve 3. sınıflarına müzik (piyano-keman) sanat dallarına iki aşamalı kabul sınavlarıyla yarı zamanlı statüde, 4. ve 5. sınıflarına müzik (piyano-keman), 4. sınıf yaylı çalgılar (viyola-viyolonsel-kontrabas) sanat dallarına 2 aşamalı kabul sınavlarıyla tam zamanlı statüde ve 6. sınıfa piyano-keman sanat dalları ile 7. ve 8. sınıflarına ise piyano-keman-viyola-viyolonsel ve kontrabas sanat dallarına ise 2 aşamalı kabul ve seviye sınavlarıyla tam zamanlı statüde yapılacak özel yetenek sınavlarıyla öğrenci alınacak.

Devlet Konservatuvarı müzik bölümüne 2010-2011 eğitim öğretim yılında hazırlık lisesi devresi 1. sınıfa piyano ve yaylı çalgılar anasanat dallarına iki aşamalı kabul ve seviye sınavlarıyla tam zamanlı statüde, üflemeli-vurmalı çalgılar anasanat dalına iki aşamalı kabul sınavlarıyla, piyanı ve yaylı çalgılar anasanat dallarına devlet konservatuvarları ilköğretim okulu mezunları için tek aşamalı kabul sınavlarıyla tam zamanlı statüde özel yetenek sınavları ile öğrenci alınacak.

Sınavlar, 21-25 Haziran 2010 tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar başvurularını 18 Haziran 2010 tarihine kadar yapabilecekler. (A.A.)

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler