YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ak Parti, okul boykotuna böyle cevap verdi
Ak Parti, okul boykotuna böyle cevap verdi
16 Eylül 2013 16:27
Türkiye'de öğrencilerin okulları ile buluştukları yeni eğitim sezonu, Doğu bölgelerinde okuyan çocuklar için özel bir kampanyaya da sahne oldu.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları tarafından ilçelerde toplanan yaklaşık 80 bin kitap, Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki öğrencilere gönderildi. 

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yapan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin, ‘’Raflarda durmasın kardeşlerimiz okusun’’ isimli projelerini tanıttı. Proje kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki 11 ilde 39 ilk ve ortaokulunda kütüphane kurulacağı bilgisini veren Gergin, çözüm süreciyle birlikte oluşan barış atmosferine vurgu yaptı. Gergin, ‘’Bu barış havasına karınca misali bir katkı sunmak için bu çalışmamızı gerçekleştirdik. Bugün ise 80 binden fazla kitabı ve 39 kütüphane ünitesini kardeşlerimiz için sizlerle birlikte yollamış olacağız.’’ dedi. Gergin, yeni eğitim döneminde okullara giden öğrencilere yönelik boykot çağrılarına da atıfta bulunarak, "Bizler okulların boykot edilmek istendiği bu günde 80 binden fazla kitabı ve 39 kütüphane ünitesini kardeşlerimiz için göndermiş olacağız." şeklinde konuştu. 

Gençlik kolları görevlilerinin İstanbul'daki ilçelerde koordineli olarak yaptıkları çalışma ile toplanan ve kendi kategorilerine göre sınıflandırılan kitaplar il başkanlığı önünde toplanarak kolilendi. Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van’a gönderilen kitaplar, bu illerde bulunan Ak Parti gençlik kolları tarafından koordine edilerek kurulacak kütüphanelere yerleştirilecek.

 

CİHAN

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler