YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti af çalışmasını sürdürüyor
AK Parti af çalışmasını sürdürüyor
AK Parti af çalışmasını sürdürüyor
20 Nisan 2008 / 15:02 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, öğrenci affı ile ilgili çalışmanın AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Edibe Sözen, MEB ve YÖK arasında koordineli olarak sürdürüldüğünü söyledi.


AK Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Elitaş, Eğitim Hakkı Platformu (www.Af2008.org) yetkilileri ile bir araya geldi.


Elitaş, öğrenci affının yasalaşması halinde bu aftan yararlanan gençlerin yüzde 99'unun mutlaka başarılı olacağına inandığını belirterek, af talebinde bulunan gençlerin diğer öğrencilere örnek gösterilecek durumda olduğunu ifade etti. Af bekleyen 800 bin kişinin yaklaşık 400 bininin okula geri döneceğini düşündüğünü belirten Elitaş, bu öğrencilerin haksızlığa uğramaması gerektiğini kaydetti.


AFFIN KAPSAMI, SONRA BELLİ OLACAK


Elitaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Edibe Sözen'in öğrenci affı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve YÖK'le koordineli olarak çalıştığını belirterek, “Bu af çıktığında getirisi ne olur, götürüsü ne olur açıkçası bunu irdeliyoruz. Çıkacak olan affın kapsamı ve ne zaman çıkacağı konusunda kesin bilgi, bu değerlendirmeler sonrasında açıklığa kavuşacak” dedi.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler