YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağlatan karne töreni
Adana'da beyin tümörü nedeniyle 1 yıldır okula gidemeyen İsa Tek duygulu anlar yaşattı
Ağlatan karne töreni
23 Ocak 2010 / 20:53 Güncelleme: 23 Ocak 2010 / 20:53

Adana'da karne dağıtım törenine katılan İl Milli Eğitim Müdür Abdulgafur Büyükfırat, beyin tümörü nedeniyle bir yıldır eğitimden uzak kalan 12 yaşındaki İsa Tek'in durumunu öğrenince gözyaşlarını tutamadı. Büyükfırat, küçük İsa'ya "Evine öğretmen göndereceğim" sözü verdi. 
 

Milli Mensucat İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Vali Yardımcısı Erdem Kıyak ve Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat katıldı. Karne dağıtım töreni başlamadan önce protokol üyelerini, beyin tümörü hastası İsa Tek ve babası Ali Tek ziyaret etti. Durumları hakkında bilgi veren küçük İsa, 9 yaşında hastalığa yakalandığını anlattı. 1 yıl içinde gözlerinin göremez duruma geldiğini belirten İsa Tek, okumayı çok sevdiğini, gözleri görmediği için ablasının kendisine kitap okuduğunu söyledi. İsa Tek'in konuşmasını üzüntüyle dinleyen Büyükfırat, kitap hediye etti. 
 
"EVİNE ÖĞRETMEN GÖNDERECEĞİM"  

  
Seyhan Kaymakamlığından büyük destek gördüklerini anlatan İsa Tek, "Evimize öğretmen gelsin, mesela müzik öğretmeni gelsin. Kaymakam Bey bana gitar aldı. 20 bin TL'ye ameliyatımı yaptırdı. Uçakla beni götürdü. O olmasaydı ben şimdiye kadar ölmüştüm. Ablam bana romanlar, öyküler okuyor çok mutlu oluyorum. Ben de tekrar okumak, okuluma dönmek istiyorum" dedi. İsa'nın öğretmen isteğine kayıtsız kalmayan Büyükfırat, İsa'nın evine öğretmen gönderilmesi için talimat verdi. Duygulu anlar yaşayan Büyükfırat, Tek'in eğitimiyle yakından ilgileneceği belirtti.  
 

Vali Yardımcısı Erdem Kıyak, İsa'nın konuşmasını dinledi. Başka isteğinin olup olmadığını soran Kıyak'a İsa, şu yanıtı verdi: "Ben geçtiğimiz günlerde sizin yanınıza geldim. Sizin sekreterinizi aradım. Sizin sekreteriniz var ya, bana ne dedi biliyor musunuz? 'Senin gözlerin görmüyor ki, vali amcanı nasıl göreceksin" dedi. Bu sözleri söyleyen kişinin ayıp ettiğini dile getiren Kıyak, "Sen üzülme" diyerek İsa'yı ikna etti.  
 

Daha sonra protokol üyeleri hastalığı nedeniyle bir yıldır okula gidemeyen İsa'ya temsili karne verdi. Andımızı okuyan İsa, arkadaşlarından büyük alkış aldı. İHA

seyhan kaymakamı
 // rana sevik
seyhan kaymakamının bu vefakarlıgından dolayı teşekkür ediyoruz sizin gibi iyi insanlar sayesinde bu dünya duruyor inşallah sizde hiç bir zaman darda kalmazsınız isayada allahtan şifa diliyorum ailene sabır...
05 Mart 2011 23:45
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler