YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
7. sınıflara SBS öncesi uyarılar
7. sınıflara SBS öncesi uyarılar
05 Haziran 2010 07:11
Akşamdan belgelerinizi hazırlamayı unutmayın. Soruların cevaplarını kodlarken biriktirmeyin. Çünkü biriktirerek kodlamak kaydırmalara neden olabilir. Sınav yerine erken gitmeyi unutmayın.

Yedinci sınıf öğrencileri yarın, altıncı sınıf öğrencileri ise 12 Haziran'da girecekleri Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) sayılı günler kala sınavda bazı noktalar üzerinde dikkatle durmak gerekiyor.

Eğer sınavdan önce sınav giriş belgesi kaybedilirse okul müdürlüklerinden tekrar temin edilebilir.

Sınava gireceğiniz okulu önceden gidip görmeniz sizin yararınıza olacaktır. Özellikle büyük şehirlerde adres bulma sorunu olacağı için önceden adres belirlemekte yarar var.

Sınavdan bir gün önce ders çalışmayı bırakın.

Sınavdan önceki gün yürüyüş yapabilir, ailenizle pikniğe gidebilirsiniz. Biraz yorulmak akşam daha rahat uyumanızı sağlayacağı için fazla zorlanmadan bazı egzersizler yapabilirsiniz.

Akşam yatarken ılık bir duş alın.

Akşamdan mutlaka sınav giriş belgenizi, kimliğiniz, kalemlerinizi, silginizi ve kalemtıraşınızı hazır edin, kolaylıkla görebileceğiniz bir yere koyun.

Akşam yatağa yattığınızda mümkün olduğunca sınavı aklınıza getirmemeye çalışın.

Sabah kahvaltıyı her zaman yaptığınız şekilde yapın. Aşırı yemek, daha önceden sabah yeme alışkanlığınız olmayan şeyleri yemek midenizi rahatsız edebilir.

Kitapçık türünüzü mutlaka kodlayın.

Sınavdan önce su ve tuvalet ihtiyacınızı mutlaka giderin.

Yapamadığınız sorular için kaygılanmayın, diğer sorulara geçin, zamanınız kalırsa dönüp tekrar cevaplayın.

Unutmayın sınavlar sizin kişiliğinizi değil sadece başarınızı ölçer. Hiçbir sınavın hayatınızın sonu olmadığını unutmayın. Hepinize başarılar... * (Zaman)

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler