YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
47 bin öğretmen adayı için kritik hafta
47 bin öğretmen adayı için kritik hafta
22 Mart 2015 13:39
Öğretmen atamaları için geri sayım başladı. Bu hafta TBMM'de görüşülecek olan 47 bin öğretmen ataması hakkında detaylar belli oldu.

Milli Eğitim Bakanlığına 47 bin öğretmen kadrosu ihdas edilmesini içeren Torba Kanun Teklifi, bu hafta TBMM Genel Kurulu'nda görüşülecek. TBMM Genel Kurulu'nun bu haftaki gündeminde  Gensoru önergeleri ile "Torba Kanun Teklifi" bulunuyor.

HDP'nin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker hakkında verdiği Gensoru Önergesi ile MHP'nin Bakanlar Kurulu üyeleri hakkında verdiği Gensoru Önergesi görüşülecek.
MHP'li milletvekillerinin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu hakkında verilen Gensoru da ele alınacak. Gensoruların ardından, "Torba Kanun Teklifi", "temel kanun" olarak iki bölüm halinde görüşülecek.

Teklifle Milli Eğitim Bakanlığı'na 47 bin öğretmen kadrosu ihdas ediliyor. Öğretmen unvanlı kadrolardan 35 binine, hizmet sınıfları kadrolarından 2 bin 320'sine bu yıl sonuna kadar atama yapılacak. Birinci çocuk için 300, ikinci çocuk için 400, üçüncü ve sonraki çocukları için 600 TL doğum yardımı yapılacak. 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler