YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40'tan fazla ülke FATİH Projesine talip oldu
Aralarında Fransa, Almanya, Suudi Arabistan'ın da bulunduğu 40'tan fazla ülke Fatih Projesi'nde işbirliği için bakanlığa talepte bulundu.
40'tan fazla ülke FATİH Projesine talip oldu
03 Mart 2016 / 08:20 Güncelleme: 03 Mart 2016 / 11:45

Cumhuriyet tarihinin en büyük adımı olarak tanımlanan FATİH projesi için dünya ülkeleri sıraya girdi. Aralarında Fransa, Almanya ve Suudi Arabistan’ın da olduğu 40’tan fazla ülke projeyle işbirliği yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı’na talepte bulundu.

BİR BUÇUK MİLYON TABLET DAĞITILDI

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Ahmet Onur Ak, 600 bin dersliğin 430 binine etkileşimli tahta kurulumunun tamamlandığını anlatarak 1 milyon 500 bine yakın tablet dağıtımının da yapıldığını EBA'nın da K12 seviyesinde dünyanın en büyük eğitim portalı olduğunu belirtti.

DESTEK OLMAYA HAZIRIZ

Ak, "FATİH Projesi ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da büyük ilgiyle takip ediliyor. Şimdiye kadar yaklaşık 30 eğitim bakanı ve bakanlık üst düzey temsilcisi kurumumuzu ziyaret etti " diye konuştu.

Projeyi beğenenlere ve benzer çalışmaları ülkelerinde yapmak isteyenlere destek olduklarının altını çizen Ak, Fransa'dan da bu kapsamda resmi davet aldıklarını belirtti.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler