YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 bin öğretmene atama müjdesi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 40 bin öğretmen alınacağı açıklandı. Kadroların eylülün ilk haftalarında duyurulacağı öğrenildi.
40 bin öğretmene atama müjdesi
24 Ağustos 2013 / 20:18 Güncelleme: 24 Ağustos 2013 / 20:20

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 40 bin öğretmen alınacağı açıklandı. Kadroların eylülün ilk haftalarında duyurulacağı öğrenildi. Henüz netleşmeyen branş kadrolarının açıklanmasından sonra eylül ayının 10'una kadar atamaların yapılacağı öngörüldü. Bakanlık yetkilileri atama işlemlerini okulların açılmasından önce yapılması için çalıştıklarını aktardı.

Tercih ve puan üstünlüğü esas alınacak atamalarda, atanan öğretmenlerin kararnameleri dijital ortamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilecek.

Kadrolar belli değil

MEB, 40 bin öğretmen ataması için başvuru kılavuzunu internet sitesinde yayımlayacak. İl ve ilçelerden bakanlığa gelecek talebe göre Türkçe, matematik, sınıf öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği, rehber öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi ve diğer branşlardan alınacak öğretmen kadroları belli olacak. Okulların açılma tarihinin 16 Eylül olduğu belirtildi.


TÜRKİYE GAZETESİ

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler