YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
40 bin öğretmen atanacak!
40 bin öğretmen atanacak!
18 Ağustos 2014 08:40
40 bin öğretmenin ataması içeren tek maddelik tasarı, Eylül'de Meclis'te görüşülerek yasalaşacak. Sonrasında ise, 10 Eylül'e kadar 40 bin öğretmenin atamasının yapılması bekleniyor.

Yeni dönemin ilk müjdesi atama bekleyen öğretmenlere için geldi.

Meclis'in 12'nci Cumhurbaşkanı seçilen Tayyip Erdoğan'ın yemin töreni ve yeni hükümetin güven oylaması için olağanüstü toplanacak olması atama bekleyen öğretmenlere yeni umut oldu. İktidar muhalefetle anlaştı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bekleyen 40 bin öğretmenin ataması içeren tek maddelik tasarı, Meclis'in güven oylaması için açık kalacağı eylül ayının ilk haftasında Genel Kurul'da görüşülerek yasalaşacak. Öğretmen atamalarının yasalaşmasıyla bir ilk de yaşanacak. Erdoğan, Başbakan imzasıyla gönderdiği tasarıyı, Cumhurbaşkanı sıfatıyla onaylayacak. Öğretmen atamalarını içeren yasa Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı sıfatı ile onaylayacağı ilk yasa olacak. Tasarının hızla yasalaşmasının ardından atamaların 10 Eylül'e kadar yapılması ve öğretmenlerin yeni eğitim yılında göreve başlamaları bekleniyor.

 

SABAH

13:16
 // fransızca öğretmeni
2.yabancı dil sadece almanca olmamali artik bizim de sesimizi duyun almanca kadar adalet istiyoruz......
19 Ağustos 2014 13:16
13:15
 // ada kaya
Fransızca öğretmenleri olarak bu sene de mağdur olmak istemiyoruz artik sesimizi duyun bizde atanmak istiyoruz 0 kontenjan görmek istemiyoruz...
19 Ağustos 2014 13:15
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler