YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
22 Nisan yani bugün okullar yarım gün mü? 24 Nisan'da okullar tatil mi?
22 Nisan yani bugün okullar yarım gün mü? 24 Nisan'da okullar tatil mi?
22 Nisan 2015 07:10
23 Nisan resmi tatil yapacak öğrenciler 22 nisan çarşamba günü yarım gün mü ders yapacak? MEB ise 24 Nisan'ın tatil olmadığını açıkladı.

23 Nisan için geri sayım başladı. Öğrenciler ve memurlar 23 Nisan'da resmi tatil yapacak. Peki yarın yani 22 Nisan çarşamba günü okullar yarım gün mü olacak? Yarın okullarda güm gün eğitim verilecek. 24 nisan cuma günü ise tatil yok, okullar açık. Öğrenciler ders başı yapacak memurlar işe cuma günü haftanın son mesaisi yapacak.

23 Nisan yaklaşırken öğrenciler de her yıl olduğu gibi bu sene de 24 Nisan’ın tatil olacağı beklentisi içindeydi. 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerin tatil olduğunu açıklamış ancak 24 Nisan’da liselerde eğitime devam edileceğini duyurmuştu.

Bu yıl ise Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 İş Takvimi’ne göre de 23 Nisan Perşembe günü resmi tatil kapsamında yer alıyor. Bakanlık yetkilileri de 24 Nisan’ın tatil olmadığını doğruladı.  

26 Temmuz 2014’te Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde resmi tatil günlerinin Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile belirlendiği hatırlatıldı. Yönetmelikte,”Okulların hafta sonu, yarıyıl ve yaz tatili dışındaki resmi tatil günleri 2429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile 2012/3073 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan ‘Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtuluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği’ hükümlerine göre belirlenir ve yıllık çalışma takviminde belirtilir “denildi. Bu takvime göre de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın olduğu gün resmi olarak tatil ancak 24 Nisan tatil değil.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler