YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2016 TEOG 3. dönem nakil sonucunu öğren
2016 TEOG 3. dönem nakil sonucunu öğren
05 Eylül 2016 12:46
TOEG 3. dönem nakil sonuçlarını merak ediyor musunuz? MEB, TEOG 3. dönem nakil sonuçlarını açıkladı. 2016 TEOG 3. dönem sonucunuzu haberimizden öğrenebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TEOG 3. nakil sonuç sorgulama ekranı ve detayları...

2016 TEOG 3. nakil işlemleri sonuçları ne zaman açıklandı mı?TEOG 3. nakil sonuçları açıklandı! Binlerce adayın merak içinde beklediği TEOG 3. nakil sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı sonuç sorgulama ekranından sorgulayabilirsiniz. İşte TEOG 3. nakil sonuçları ve merak edilen tüm detaylar...

TEOG 3. nakil işlemleri ise son nakil işlemidir. Artık bu TEOG 3.nakil işlemlerin tarihinin de son bulması ile beraber artık öğrencilerin mutlaka bir liseye yerleşmiş olmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi beklenen bu TEOG 3. nakil işlemlerinin sonuçları henüz açıklanmamıştır. TEOG 3. nakil işlemleri sona erdi fakat henüz daha sonuçlar açıklanmamıştır.

TEOG 2. NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan yerleştirmeye esas ikinci nakil dönemi sonuçları açıklandı. Öğrenciler e-okul’dan sonuçları görebilir. Aynı zamanda üçüncü nakil dönemi için tercih başvuruları bugün başladı ve 2 Eylül'e kadar sürecek. Ardından 29 Ağustos-2 Eylül arası üçüncü nakil işlemleri yapılacak.

TEOG 3. NAKİL SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yerleştiği okuldan memnun olmayan veya tercihlerinin hiçbirine yerleşemeyerek otomatik olarak kaydı açık liseye yapılan öğrencilere, nakil döneminde üç tercih hakkı veriliyor. Nakillerde il veya ilçe sınırlaması olmuyor. Uzmanlar, üç tercih hakkının verileceği nakil sürecinde adaylara, yüzdelik başarı dilimlerinin çok üzerindeki liselere girmelerinin oldukça düşük bir olasılık olduğunu hatırlatıyor.

TEOG ÜÇÜNCÜ NAKİL DÖNEMİ

Son nakil dönemi için başvurular ise 29 Ağustos’ta başlayacak. 2 Eylül’de tamamlanacak nakil tercihlerinin sonuçları 5 Eylül’de duyurulacak.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler