YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2016 AÖF kayıt yenileme işlemler nasıl yapılıyor? Ne zaman sona erecek?
2016 AÖF kayıt yenileme işlemler nasıl yapılıyor? Ne zaman sona erecek?
29 Eylül 2016 17:53
AÖF öğrencileri kayıt yenileyecek. 2016 AÖF kayıt yenileme işlemleri başladı. Kayıt işlemleri, ücretleri, kayıt işlemleri nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman sona erecek? gibi soruların cevabı haberimizde...

AÖF kayıt yenileme için son güne yaklaşılıyor. 26 Eylül Pazartesi günü başlayan AÖF kayıt yenileme tarihleri ne zaman sona eriyor. AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl gerçekleştiriliyor. İşte tüm detaylar...

2016-2017 AÖF kayıt yenileme işlemleri 26 Eylül'de başladı, Açıköğretim kendi sitesinden duyurdu. AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır sorusuna kurum kendi İnternet adresinden cevap verdi. Ücret ödemeden önce ders işlemleri nasıl incelenir? Öğrenci kaç krediye sahiptir? Harçlar hangi bankaya yatırılır? Kitap fiyatları ne kadar? Kurum yenileme tarihinin son gününü açıkladı.

Açıköğretim Fakultesi dün kayıt yenileme işlemlerine start verdi. AÖF yenileme işlemleri iki gün önce başlayarak öğrencilerin dikkatine sunuldu. Türkiye'de Açıköğretim Fakultesi okuyan bir buçuk milyon öğrenci kayıtlarını yenilemek için Açıköğretim sitesine girdi ve fakulte istenen şartları ve gerekli bilgileri fakultede okuyan öğrenciler için paylaştı. İşletme ve İktisat Fakultelerinde okuyan öğrenciler yenileme işlemlerine tâbi tutulacaktır. Ders ekleme ve ders silme ve ücret ödendikten sonra işlemler sona erecektir.

Kayıt işlemleri tarihini Açıköğretim Fakultesi belirledi. Başlama tarihi 26 Eylül 2016 Pazartesi, Son tarih: 7 Ekim 2016 Cuma. Mazeretli kayıt yenileme işlemlerinde ise son tarih 07 Ekim 2016 Cuma günü olarak belirlendi. 

Açıköğretim kendi sitesinden Güz dönemi tarihllerini paylaştı

 

Açıköğretim'in kayıt konusunda nelere dikkat edileceğine dair içerikler konu başlıkları altında aşağıda yer almaktadır.

- Öğrencinin sorumlu olduğu dersler üzerinden kayıt yaptırırken, alacağı derslerin içeriklerine muhakkak bakması gerekir.

- Ücretler ödendikten sonra derslerin silinmesi söz konusu değildir. Dersleri alan öğrenciler ödemeyi yaptıktan sonra o derslerden Fakulte tarafından sorumlu olarak görülür.

- Tekrardan aldığı dersler haricinde öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeksizin ders ekleme hakkına sahipti.

- AÖF Mazeret kayıt yenileme durumunda son tarih 7 Ekim olarak belirlenmiştir.

- Öğrenciler ödemeyi Vakıfbank şube ve atm'lerinden yapabilirler.

- En önemli ödeme işlemi olarak şu söylenebilir: Kayıt tarihinin son gününde kredi kartı ile ödeme kesinlikle yapılmayacaktır. Yapılırsa işlem görmeyecektir. Bunun sebebi: provizyon işlemleri. Ödeme son tarihi şubelerden mesai bitime kadar, ATM'lerden ise 23:30'a kadardır.

- Kayıt tarihleri içerisinde ödeme gerçekleşmezse, kayıt hakkını kaybeder, dersleri alamaz.

FAKULTENİN KAYIT İÇİN İSTEDİĞİ ŞARTLARIN TAM METNİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriği okumaksızın kayıt için aşağıdaki videoyu izleyerek kayıt işlemlerini rahatça yapabilirsiniz. 

Video üzerinden izlenilecek 4 kategoriden oluşmaktadır. 1) İnternet Üzerinden Ders Ekle-Sil İşlemi Yapılması 2) Banka ödemeleri 3) Kontrol 4) Kitapların alınması 

KİTAP ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kayıt başvurusu yapmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz

KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ

Kayıt işlemlerinden sonra büronun istedikleri

İşlemler bittikten sonra bankadan aldığınız dekontu size en yakın AÖF bürosuna giderek dekontu teslim etmeniz gerek. Dekontun yanında Vesikalık fotoğraf, askerlik durum belgesi, öğrenim belgesini de büroya teslim etmeniz gerek.

2016-2017 AÇIKÖĞRETİM ÜCRETLERİ

Kurum bu seneki ücretleri açıkladı. Ücretleri görmek için TIKLAYINIZ

Öğrenciler harçlarda şikayetçi ancak kurumun uyarısı var!

Üniversiteye kazanan öğrenciler sosyal medyada fiyatların yüksek olduğuna dair yorumlarda bulundu. Harçlardaki fahiş fiyattan ötürü bir çok öğrenci, ücretlerinin düşürülmesini istedi. Açıköğretim Fakultesi'ne kayıt olacak olan öğrenciler, harçları ödemediği takdirde, dersleri alamayacaklar. 

2016/2017 AÇIKÖĞRETİM KAYIT TARİHLERİ İÇİN
 
* Kayıt Türü: - ÖSYS Yeni Kayıt: 25 Ağustos 2016 Perşembe günü başlayacak - 03 Eylül 2016 Cumartesi günü bitecektir. Mazeretli Kayıt Tarihi ise 03 Eylül 2016 Cumartesi günüdür.
 
* İkinci Üniversite: 31 Ağustos 2016 Çarşamba günü başlayacak - 09 Eylül 2016 Cuma bitecektir. Mazeretli Kayıt Tarihi ise 09 Eylül 2016 Cuma günüdür.
 
* Kayıt Yenileme: 26 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak 07 Ekim 2016 Cuma bitecektir. Mazeret Kayıt Tarihi ise 07 Ekim 2016 Cuma günüdür.
 
AÖF KAYITLARI İÇİN İSTENEN BELGELER
 
İnternetten yapılan başvuru belgesi
 
Fotoğraflı – İmzalı Form
 
Öğrenci Bilgi Formu
 
Öğrenim Belgesi
 
Fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi.
 
AÖF SINAV TARİHLERİ / 2016-2017
 
Güz Dönemi Ara Sınavı: 26 - 27 Kasım 2016
 
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 14 - 15 Ocak 2017
 
Bahar Dönemi Ara Sınavı: 15 - 16 Nisan 2017
 
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı: 27 - 28 Mayıs 2017
 
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı: 15 Temmuz 2017

AÖF HARÇ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Açıköğretim Fakültesi’nde kayıt yenileme işlemi yapacak olan öğrenciler 2016 – 2017 döneminde ne kadar harç ücreti kesin olarak yatıracağı henüz belirtilmiş olmasa da geçen yıllardan farklı olmayacağı öngörülmektedir. Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları Harç Ücretleri, Açıköğretim Fakültesi Lisans Programları (Felsefe Lisans Programı, Sosyoloji Lisans Programı, Tarih Lisans Programı, Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı) harç ücretleri, İktisat Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri, İşletme Fakültesi Lisans Programları Harç Ücretleri 205 TL olarak ödenmesi gerekiyor.

AÖF ÇALIŞMA SAATLERİ

AÖF Büroları sabah saat 08.30 de açılır ve 17.00’de kapanır. Hafta içi hizmet veren AÖF büroları hafta sonu işlem almamaktadır.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler