YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2015 TEOG soruları ve cevap anahtarı açıklandı mı?
2015 TEOG soruları ve cevap anahtarı açıklandı mı?
26 Kasım 2015 11:01
TEOG sınavları devam ederken, TEOG sınav sorularının cevap anahtarının açıklanıp açıklanmadığı ve TEOG 2015 cevap anahtarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. TEOG soruları 2015 sorularının cevap anahtarı açıklandı mı?

TEOG sınavına giren binlerce öğrenci, üç gün devam eden sınavın ilk iki gününü geride bıraktı. Öğrenciler şimdi de sabırsızlıkla günlerdir çalıştıkları TEOG'un cevap anahtarını merak ediyor. TEOG cevap anahtarı ile kendi cevaplarını kıyaslamak ve ortalama bir sonuca varma isteyen öğrenciler TEOG 2015 sorularının cevap anahtarının yayınlanmasını bekliyor. Türkçe, matematik, fen bilimleri gibi birçok alanda sınava giren öğrenciler,  TEOG soruları 2015 cevap anahtarı açıklandı mı? sorusuna cevap arıyor.

TEOG cevap anahtarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

TEOG 1. DÖNEM SINAV SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

TEOG sınav soruları meb tarafından sınavların bitiminden sonra 8. sınıf öğrencileri TEOG ilk dönem sınavlarına bugün girdi. Yarın da devam edecek olan TEOG sınav soruları bu yıl da eba.gov.tr'den açıklanacak. 2014 yılında yapılan TEOG Merkezi 1.sınavlarının soru ve cevapları MEB tarafından 27 Kasım 2014 saat 16:47 de yayınlanmıştı. bu yıl yapılan MEB TEOG 2. Oturum sınavından hemen sonra, TEOG 1. ve 2. Oturum sınav soru ve cevaplarını yayınlaması bekleniyor. MEB'in EBA sitesinde açıklanan bilgiye göre, TEOG soruları ve cevapları 2015 eba.gov.tr'den 26 Kasım 2015 Perşembe günü Saat 13.00'den itibaren yayımlanacak.

TEOG SORU VE CEVAPLARI eba.gov.tr'DEN AÇIKLANACAK!

TEOG soruları ve cevapları bu yıl MEB'in resmi sitesi eba.gov.tr üzerinden açıkalancak. Öğrenciler, TEOG soru ve cevaplarını öğrenmek için, EBA kullanıcı adı ve şifreleriyle sisteme giriş yapmaları gerekiyor. Yeni uygulama ile TEOG 1. Dönem soru ve cevapları da Eba üzerinden erişilebilecek. 25-26 Kasım tarihinde yapılan 8. sınıflar 1. dönem Teog soru ve ceavpları videolu soru çözümleri Eba üzerinden 26 kasım 2015 perşembe günü saat: 13.00'den itibaren başlayacak. Eba Teog soru ve cevapları öğrenme linkini haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz. 

EBA GİRİŞ NASIL YAPILIR EBA ŞİFRESİ ALMA

TEOG sorularının ve cevaplarının açıklanacağı eba.gov.tr'ye giriş nasıl yapılır sorusunun yanıtı olarak. Arama çubuğuna eba.gov.tr adresini girdikten sonra karşıklarına çıkan ana sayfasıdan istedikleri bilgilere ulaşabilecekler. Eba girişi yapmak için, http://giris.eba.gov.tr/EBA_GIRIS/giris.jsp giriş yapılarak kullanıcı adı ve şifre girilerek işlem yapalbilmektedir.

ORTAK SINAVLARDA YAPILAN YANLIŞLAR NET SAYISINI ETKİLİYOR MU?

Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak olup TEOG sonuç değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir.

TEOG SINAVI TÜM MERKEZLERDE AYNI ANDA GERÇEKLEŞTİ!

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerinin gireceği merkezi ortak sınavlar 1. Dönem 25-26 Kasım'da yapılıyor. Sınav, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde iki gün uygulanacak oturum için 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 20 dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde aynı anda gerçekleşecek.

Öğrenciler, 25 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 26 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, T.C. İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak.

TEOG PUAN HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Öğrencinin Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil dersleri için girdiği sınavlardan yapmış olduğu doğru sayıları toplam geçerli soru sayısına bölünerek 100 ile çarpılırak her sınavın puanı ayrı ayrı hesaplanır. Daha sonra bu puanlar ağırlıklandırılarak toplanır ve AOSP puanı hesaplanır.

AĞILIRLIKLANDIRIMIŞ ORTAK SINAV PUANI (AOSP) NEDİR?

TEog sınavı sonrasında ve her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört, T.C. inkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ve din kültürü ve ahlâk bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Bu puanlar toplanarak her öğrenci için 700 tam puan üzerinden AOSP hesaplanacaktır. 

ORTAK SINAV PUANININ KULLANILDIĞI YERLER

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8 inci sınıf yılsonu başarı puanları ile 8 inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezî sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacaktır. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

ORTAÖĞRETİM YERLEŞTİRME PUANINI HESAPLAMA 

TEOG sınavlarının değerlendirilmesiden kullanılan Ortaöğretim Yerleştirme Puanı (OYP) çeşitli sitelerin yapmış oldukları Hesaplama aracı yardımı ile kolayca öğrenilebilmektedir.

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler