YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
2 Kasım'da okullar tatil mi?
2 Kasım'da okullar tatil mi?
22 Ekim 2015 22:19
2 Kasım'da okullar tatil olacak mı?1 Kasım seçimlerinin sonraki günü 2 Kasım'da okullar tatil olacak mı? Seçimler, eğitim hayatına nasıl yansıyacak? Nabi avcı 02 Kasım'da okulların tatil olup olmayacağına dair açıklama yaptı.

2 Kasım'da okullar tatil olacak mı? İlköğretim, ortaöğretim ve lise öğrencileri 2 Kasım'da okulların tatil edilmesini bekliyordu. Bugün konuya ilişkin açıklama MEB Bakanı Nabi Avcı'dan geldi. Avcı binlerce öğrenciye tatil müjdesi verdi. 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil olduğunu ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: 

"Bu yıl Başbakanlık genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca Milli Eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak'' dedi.

Bakan Avcı, Eskişehir’in Seyitgazi ilçesinde bulunan Sücaaddin Veli Türbesi’nde Muharrem ayı münasebetiyle düzenlenen iftar programına katıldı. İftar programı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Avcı, öğretmenlerin tatil günlerinde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış ve ek ders vesaire diğer sorumluluklarını da yerine getirmiş sayılacağına dikkat çekti.

“Başbakanlık Genelgesi ile biliyorsunuz 30 Ekim Cuma günü bütün memurlar idari izinli sayılıyorlar” diyen Bakan Avcı, şöyle konuştu:

“Dolayısıyla bizde zaten seçimlerden sonra biliyorsunuz seçimi izleyen gün okullarımızdaki temizlik ve gerekli düzenlemeleri yapmak için seçimleri izleyen gün de okullarımızı tatil ediyorduk. Dolayısıyla bu yıl, Başbakanlık Genelgesi gereğince 30 Ekim Cuma günü ve ayrıca tüm milli eğitim için de 2 Kasım Pazartesi günü okullarımız tatil olacak. Bu tatil günlerinin telafisi için de gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Öğretmenlerimiz, bu günlerde üzerlerinde olan ders yükünü yapmış, ek ders vesaire diğer sorumluluklarını yerine getirmiş sayılacaklar. 2 gün yani, 30 Ekim Cuma günü okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. 2 Kasım Pazartesi günü de okullarımız tatil, öğretmenlerimiz idari izinli. Bunu da kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

Okullar 5 gün boyunca tatil olacak. 29,30,31 Ekim,1 ve 2 Kasım eğitim ve öğretime ara verielcek. 28 Ekim ise yarım gün olacak. Konuya ilişkin açıklama okullara gidecek tebligatın ardından duyurulacak.

 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler