YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
17 milyon öğrenci ders başı yaptı
2013 - 2014 eğitim - öğretim yılı bugün başladı. Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ders başı yaptı.
17 milyon öğrenci ders başı yaptı
16 Eylül 2013 / 09:19 Güncelleme: 16 Eylül 2013 / 12:29

Okulların açılmasına sevindiğini belirten öğrenciler arkadaşlarıyla hasret giderdi.

İlkokul birinci sınıf ve anaokulu öğrencilerinin bir hafta önce uyum eğitimiyle başladığı 2013-2014 Eğitim-Öğretim Yılı için ilk ders zili bugün çaldı. Yaklaşık 3 aylık aradan sonra 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ders başı yaptı. Sabah saatlerinden itibaren okul bahçelerini dolduran öğrenciler, arkadaşlarıyla hasret giderdi. Bahçede koşturup arkadaşlarıyla oyun oynayan öğrenciler, kendilerini zorlu bir maratonun beklediğini dile getirdi. Arkadaşlarını özlediklerini aktaran öğrenciler, bazı arkadaşlarının ve öğretmenlerinin ise başka okula gittiği için çok üzüldüklerini ifade etti.

Okullarda yapılan törenlerin ardından sınıfları dolduran öğrenci ve öğretmenler yeni eğitim ve öğretim yılına başlamış oldu. Öğrencilerin heyecanını paylaşan bazı veliler de çocuklarıyla birlikte okul bahçesinde ilk zilin çalmasını bekledi.

Kitaplar ücretsiz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu eğitim-öğretim yılında da ilköğretim, ortaöğretim, açıköğretim, görme engelli ortaöğretim ile görme, zihinsel işitsel engelli ilköğretimdeki öğrencilere, ders kitaplarını ücretsiz dağıtacak.

 

CİHAN

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler