YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'100 bin öğretmen atansın' talebi
'100 bin öğretmen atansın' talebi
22 Kasım 2012 12:18
Ahmet Gündoğdu, 'Bizim 2013'te 100 bin öğretmen atanması talebimiz var.' dedi.

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ''Bizim 2013'te 100 bin öğretmen atanması talebimiz var. Bunun 30 bini Şubat'ta atanırsa hem atama bekleyen arkadaşlarımızın bir kısmı mesleğe geçmiş olacak'' dedi.

Gündoğdu, Eğitim Bir-Sen tarafından hazırlanan ''Türkiye ve Dünyada Öğretmenlik Raporu''nu basın toplantısı ile açıkladı.

Öğretmenlerin fedakarlığının görmezden gelindiğini, itibar kaybına uğratıldığını ve ek ödemeden mahrum edilerek kamuda en az maaş alan çalışan konumuna düşürüldüğünü ifade eden Gündoğdu, öğretmenliğin ekonomik ve mesleki itibarını hedef alan yaklaşımlar bertaraf edilmediği sürece 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlamamaya karar verdiklerini söyledi.

Türkiye'de, öğretmenlere mesleklerinin maddi karşılığının hakkıyla ödenmediğini savunan Gündoğdu, ayrıca öğretmenlere saygı da gösterilmediğini dile getirdi.

''Öğretmenler yetersiz ve çalışmıyor'' gibi yaklaşımları kabul etmelerinin mümkün olmadığına işaret eden Gündoğdu, ''Hak ettiği saygıyı görmeyen öğretmenler, öğrencilerine daha iyi bir gelecek, daha güçlü bir Türkiye, daha adil bir ülke hedefinde sorumluluk almaları gerektiğini nasıl anlatacak  Kendisi saygıya muhtaç hale getirilen öğretmenlerden, öğrencilerine insana ve haklarına saygı duymayı ve insan onurunu esas almayı öğretmeleri beklenmektedir'' diye konuştu. aa
 

EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler