YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
10 Şubat okullar tatil mi? Yarın 20 ili kar vuracak
10 Şubat okullar tatil mi? Yarın 20 ili kar vuracak
09 Şubat 2015 12:25
10 Şubat günü için Meteoroloji kar alarmı verdi. İstanbul , Ankara ve Bursa 'da yarın yoğun kar altında olacak peki valiliğin okulları tatil etme ihtimali var mı?

Meteoroloji 10 Şubat günü için 20 ilde kar yağışı alarmı verince okulların yarın tatil olma ihtimali gündeme geldi. İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Kocaeli , Sakarya , Bilecik , Eskişehir , Kütahya Afyon , Uşak , Manisa , Bursa , Balıkesir ve Çanakkale ile Bolu , Düzce , Zonguldak , Bartın , Kastamonu , Karabük , Isparta ve Erzincan 'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Son hava durumu raporu doğrultusunda bu illerde yarın yani 10 Şubat salı günü okulların tatil olma ihtimali bulunuyor. Kar tatili kararlarını İstanbul ve Bursa Valiliği başta olmak üzere illerin akşam ilerleyen saatlerde son durumu göre vermesi bekleniyor.

İstanbul ve Ankara'yı yarın kar vuracak peki okullar tatil olacak mı?

İstanbul ve Ankara için meteorolojiden gelen son hava durumu raporları yoğun kar yağışı veriyor. Ankara 'da kar yağışı bugünden itibaren etkili olmaya başladı. Ankara valiliği bugün için kar tatili kararı almadı ancak yarın yoğunluğunu artıracak olan yağışa göre okulların tatil olma ihtimali bulunuyor. İstanbul 'da ise kar yağışı 10 Şubat salı günü yoğun şekilde görülecek. Yarın İstanbul için kar alarmı verilmesiyle birlikte gözler Valiliğe döndü. Yarın yani 10 Şubat salı günü için okulların tatil olma ihtimali bulunuyor. Kar tatili için son karar akşam ilerleyen saatlerde verilecek.

Kar tatili alan iller

Eğitim haftasının ikinci yarıyıla başladığı ilk günde 2 ilin valiliğinden kar tatili haberi geldi. Bugün Erzurum ve Kars 'ın bazı ilçelerin de okullar tatil edildi. Yarınki duruma göre okullar için alınan kar tatili kararının uzama ihtimali bulunuyor.

 // Eren
İzzetin küçük bursa valimiz size sesleniyoruz heryer buz yürüyemiyoruz osmangazi ilçesi buzlar altında rica ediyoruz...
09 Ocak 2017 19:38
kar tatili
 // ceren rutbil
istanbul' da kar tatili ile birlikte eğitime ara verilmiştir ancak ankara valiliği henüz bir açıklama yapmamıştır. ...
10 Şubat 2015 Salı 22:13
..........................................
 // ..............................
İstanbul tatil edildi ancak ankara valiliği henüz bir karar vermemiştir.

...
10 Şubat 2015 Salı 22:12
EĞİTİM Kategorisindeki Diğer Haberler