YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zombiler Londra'yı istila etti
Zombiler Londra'yı istila etti
12 Ekim 2013 21:17
"Dünya Zombi Günü" İngiltere'nin başkenti Londra'da iki binden fazla "zombi"nin katılımıyla kutlandı.

Dünya genelinde 50'den fazla şehirde kutlanan "Dünya Zombi Günü"ne her yaş grubundan kişiler katıldı.

Yürüyüşün ürkütücü olduğu kadar anlamlı da olması için, ''zombiler'', aynı zamanda sokakta yaşayanlara gıda bağışında bulunarak, açlık ve evsizliğe dikkati çekti. Konserve gıdanın ağırlıklı olduğu poşetlerle buluşma yeri olan Marble Arch'a gelen zombi makyajlı katılımcılar, turistlerin de ilgi odağı oldu.

Bolca kırmızı boyanın kullanıldığı etkinlik başlamadan önce, organizatörler,  katılımcılara insanları korkutmadan ve kamusal alana zarar vermeden yürüyüşte yer almaları konusunda uyarıda bulundu.

Amerikalı yazar ve yönetmen George Romero'nun ''ölüler'' filmi serisinden ilham alınarak ilk defa 2006 yılında ABD'nin Pittsburgh şehrinde düzenlenen ve "Dünya Zombi Yürüyüşü" olarak da bilinen "Dünya Zombi Günü", İngiltere'de her yıl, ekim ayının ikinci cumartesi günü kutlanıyor.

 

AA

YAZILI MESAJ
 // DÜNYANIN EN ZOMBİ ADAMI
Birlik ve beraberliğe en çok muhtaç olduğumuz şu günlerde, dünya zombiler günü kutlar, milletimiz ve devletimize güzelik ve esenlik getirmesini diliyorum. Zombilerin ağır şartlar altında çalıştırılmasını ve toplumdan tecrit edilmesini esefle kınıyorum....
13 Ekim 2013 Pazar 17:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler