YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zavallı İsrail 'uf' olmuş!
Zavallı İsrail 'uf' olmuş!
16 Temmuz 2014 19:30
Gazze'de kadın çocuk demeden kan döken İsrail, yaşanan süreçte yaşadıkları olumsuzlukları açıkladı. "Siren sesi yüzünden trafik kazaları oldu, insanlar sığınağa kaçarken düştü. 208 kişi yaralandı"

İsrail'in Gazze'ye uyguladığı insanlık dışı saldırı devam ederken Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi'nin ortaya attığı ateşkes planına tüm Batı dünyası sıcak baktı. Hamas,İsrail'in kendi şartlarını kabul etmediği müddetçe ateşkesi kabul etmeyeceğini söylerken İsrail Gazze'ye bomba yağdırmaya devam etti. Katil İsrail iki hafta içinde Gazze'de 2 bin hedefi vururken, 2 bin 500 saldırı düzenledi.

Orantısız güç komedisi

Gazze'de 11 bin ev zarar görülürken, 700 ev yıkıldı. İsrail 19 camiyi vurdu, bu camilerin 4'ü yerle bir oldu. 33 okul ve 7 hastane de katillerin hedefi oldu. Bu saldırılarda 36'sı çocuk, 28'i kadın 180 Gazzeli hayatını kaybederken bin 500 kişi yaralandı. Bu ürkütücü rakamların yanında dün ABD'li dış işleri sözcüsü Josh Earnest "İsrail orantısız güç kullanmıyor" derken İsrail basını ise Gazze'ye bomba yağdırılmasına sebep olarak "11'i füze şarapneli isabet etmesi, 36'sı sığınaklara kaçarken düşme, 6'sı alarm sesinden kaynaklanan trafik kazası ve 151'i panik sonucu toplam 208 İsrailli yaralandı" istatistiklerini gösterdi.

 

TAKVİM

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler