YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zanlıya sandalyeyle saldırdı
Amerika'da eşini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan bir kişi, eşinin kardeşi tarafından sandalyeli saldırıya uğradı. Görevlilerin müdahale ettiği olayda maktülün yakını etkisiz hale getirildi.
Zanlıya sandalyeyle saldırdı
27 Ocak 2011 / 12:54 Güncelleme: 27 Ocak 2011 / 13:14

Zyderrious Platt, eşi Jilani Platt'ı öldürdüğü iddiasıyla Salı günü hakim önüne çıktı. Ancak mahkemenin başlamasından hemen önce, maktülün kardeşi, ani bir hareketle zanlıya saldırarak, mahkemenin karışmasına neden oldu. 

Şerif yardımcılarının Platt'ı mahkemeye getirdiği sırada, 30 yaşıdaki Jerly Carter, önündeki bariyeri aşarak, Platt'a saldırı girişiminde bulundu. Görevliler müdahale edinceye kadar zanlıya sandalye fırlatan ve küfür ederek mahkeme salonunu birbirine katan Carter daha sonra görevliler tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getirildi. Hakim Bobby Peters, olay üzerine mahkeme salonunu boşaltırken, Platt da polis koruması altında dışarı çıkarıldı. Saldırgan salondan dışarı çıkarılmadan önce kelepçeli olarak yerde yatarken, "O ölmeli, onu bana verin, lütfen onu öldürmeme izin verin" şeklinde tehditler savurdu.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler