YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Zalimler bir araya geldi
Zalimler bir araya geldi
20 Temmuz 2014 06:20
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Fransız meslektaşı Laurent Fabius ile Kudüs'te bir araya geldi.

Başbakan Netanyahu’nun ofisinden yapılan yazılı açıklamada, Netanyahu'nun, Fabius'a "Uluslararası topluluğun, kendini korumaya çalışan ve sivillerin ölümünden kaçınanlar ile bilinçli olarak milyonlarca masum sivili hedef alanlar arasında herhangi bir demokratik meşrutiyet simetrisi yaratmaması gerektiğini düşünüyorum" dediği kaydedildi.

Açıklamada Netanyahu'nun, "Fransa, böyle bir pozisyon almamakla beraber diğer uluslararası topluluğun da böyle yapmaması gerektiğini düşünüyorum" ifadesini kullandığı belirtildi.

Netanyahu-Harper görüşmesi

Netanyahu’nun, Fabius görüşmesi sonrası Kanada Başbakanı Stephen Joseph Harper ile de bir telefon görüşmesi yaptığı kaydedildi.

Gazze’deki Birleşmiş Milletler'e (BM) ait okulun içinde roket bulunduğunu iddia eden Netanyahu’nun, “Hamas okullarda roket saklayarak İsrail’deki okullara atıyor” dediği bildirildi.

Hamas sivillerin arasına saklanıyor

Netanyahu’nun son olarak Harper’e, Hamas’ın masum insanları terör faaliyetlerinde korunak yaptığını ve sivillerin yanlışlıkla vurulmasından Hamas’ın sorumlu olduğunu söylediği belirtildi.

İsrail Başbakanı Netanyahu, uluslararası topluluktan İsrail ordusunun askeri operasyonu sırasında orantısız güç kullanımı ve çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesi nedeniyle gelen eleştirilere cevap olarak, Hamas üyelerinin sivillerin arasına saklandıklarını belirterek, çaresiz kaldıkları iddiasını savunuyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler