YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yüzbinlerce insan yardım bekliyor
Yüzbinlerce insan yardım bekliyor
26 Ocak 2011 09:33
Birleşmiş Milletler, Pakistan'da yaşanan sel felaketinin üzerinden 6 ay geçmesine rağmen 166 bin kişinin uzanacak yardım eli beklediğini açıkladı.

Birleşmiş Milletler (BM), Pakistan'daki sel felaketinin üzerinden altı ay geçmesine rağmen yüz binlerce selzedenin hala yardım beklediğini açıkladı.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Sözcüsü Andrej Mahecic BM'nin Cenevre'deki merkezinde yaptığı açıklamada, Pakistan'da Temmuz ve Ağustos ayındaki sellerin üzerinden altı ay geçtiği halde 166 bin kişinin hala başını sokacak bir yerinin olmadığını, 3 milyondan fazla kişinin de kamplarda yaşamak zorunda olduğunu söyledi.

Felaketin en fazla güneydeki Sind eyaletini vurduğunu ve etkilerinin devam ettiğini belirten Mahecic, kamp merkezlerindeki hayat koşullarının ağırlığına dikkati çekti.

Ülke tarihinin en büyük doğal afeti olarak kayıtlara geçen sellerden 20 milyondan fazla kişinin etkilendiğini, 1,7 milyon evin hasar gördüğünü ve yıkıldığını hatırlatan Mahecic, ''Selzedelerin elinden tutulmasına hala ihtiyaç var'' dedi.

Kızılhaç Örgütü de daha önce yayımladığı Pakistan raporunda, 2,2 milyon hektar tarım alanının sellerden zarar gördüğünü, sellerin tarım ve hayvancılık sektörünü derinden etkilediğini açıklamıştı.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler