YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'ın adası yanıyor
Yunanistan'ın adası yanıyor
31 Ağustos 2015 00:45
Yunanistan'ın Midilli Adası'nda çıkan orman yangını evleri tehdit etmeye başladı. Yangına orman işçilerinin yanı sıra askerler de müdahale etti

Midili Adası'ndaki Agia Maria Stadyumu yanındaki ormanlık alanda bugün saat 08.00 sıralarında başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyüdü.

Alevlere, yangın söndürme ekipleri ile vatandaşlar müdahale etti. Öğle saatlerine doğru yangının daha da büyümesi üzerine adadaki askeri birlikler de yangına müdahalede bulundu. Henüz kontrol altına alınamayan yangına halen 70 asker, 14 arazöz, üç yangın söndürme helikopteri ve 1 söndürme uçağı ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale edilirken, alevlerin Kayani bölgesindeki evlere yaklaşması tedirginlik yarattı. Buradaki bazı evler tedbir amacıyla boşaltıldı.

Adadaki gönüllülerinde yangını söndürmek için çalışmalarına destek vermeye başladığı başkent Atina ile Selanik'ten başka söndürme uçaklarının Midilli'ye yönlendirildiği öğrenildi. Alevlerin ilk belirlemelere göre 20 hektarlık ormanlık alanın küle çevirdiği bildirilirken, yangının çıkış nedeninin araştırıldığı bildirildi. Yangın Dikili, Ayvalık gibi ilçelerden de görüldü.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler