YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'ı bekleyen yeni kriz!
Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Yunanistan’ın, yakında fon açığını kapatmak için yeni bir yardım paketine ihtiyaç duyacağını söyledi.
Yunanistan'ı bekleyen yeni kriz!
21 Ağustos 2013 / 10:29 Güncelleme: 21 Ağustos 2013 / 10:32

Almanya’nın Ahrensburg kentindeki bir seçim kampanyası toplantısında konuşan Almanya Maliye Bakanı Schaeuble, seçimlere yaklaşık 5 hafta kala, Yunanistan’ın yeni bir yardım paketine daha ihtiyacı olduğunu belirtti.

Schaeuble bu yorumu ile birlikte Yunanistan’a yeni bir yardım paketi verilmesi gerektiğine inanan pek çok kişinin arasına giriyor. Ancak Schaeuble’ın bu görüşü, mensubu olduğu Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) partisinin bu konudaki tutumuna ters düşüyor. CDU lideri ve Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni bir kurtarma paketi hakkında konuşulması için çok erken olduğunu söylemişti. Almanya, Avrupa ülkelerine verilen yardım paketlerinde en büyük payı ödeyen ülke konumunda yer alıyor. Almanlar ise bu konudan rahatsızlık duyuyor. Söz konusu yardım paketinin, Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası ve Avrupa Birliği tarafından verilen 240 bin Euro’luk son yardım paketinden çok daha küçük olacağı tahmin ediliyor.IMF geçen ay Yunanistan’ın 2014-2015 yıllarında 11 bin Euro’ya daha ihtiyaç duyacağı tahmininde bulunmuştu. Yunan Maliye Bakanlığı yetkilileri tarafından basına yapılan açıklamada, yeni yardım paketinin önceki paketlerden daha küçük olacağını ve 2014-2016 yılları arasında oluşacağı düşünülen fon açığını kapatmaya odaklı olacağı ifade edildi.

İHA

12:56
 // ŞU KOMŞULARIMIZIN HALİNE BAKIN
Türkiye, sanki bir huzursuzluk çemberine alınıyor. Bütün komşularımız sorunlu. Dolayısıyla bu sorunlar bizi de etkiliyor. Refah içinde yaşayan komşular demek, refah bir Türkiye demektir. Bence bu da Türkiye nin başına örülmek istenen bir oyunun bir parçası. Yunanistan'daki ekonomik krizin altında İsrail yatmaktadır. Bu siyonistlerle haşır neşir olduklarından beri, gün yüzü görmüyorlar....
21 Ağustos 2013 12:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler