YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'dan Türkiye'ye tersine göçmen akışı
Ülkelerinde çıkan olaylar sonucu yurtlarını terk eden ve yasadışı yollarla Türkiye üzerinden Yunanistan'a geçen kaçak göçmenler, Yunanistan'da umduğunu bulamayınca, Türkiye'ye doğru tersine göçmen akışını başlattı.
Yunanistan'dan Türkiye'ye tersine göçmen akışı
11 Mayıs 2016 / 23:47 Güncelleme: 11 Mayıs 2016 / 23:59

Yunanistan’da mahsur kalan göçmenlerin duyduğu hayal kırıklığı ve bezginlik Yunanistan'dan Türkiye2ye doğru tersine göçmen akışını başlattı.

İltica veya Türkiye’ye iade taleplerinin olumlu şekilde sonuçlanacağına dair umutlarını kesen 4 Faslı göçmen, dün Hios’tan Çeşme’ye yüzerek geçmeye çalıştı.

Bir balıkçı teknesi tarafından fark edilen göçmenler tekneye alındıktan sonra Hios Sahil Güvenlik Komutanlığı’na teslim edildi.

politischios.gr sitesinin haberine göre Türkiye’ye yüzerek geçmeye çalışan göçmenler bu 4 göçmenle sınırlı kalmadı. Dün iki göçmen daha aynı şekilde Çeşme’ye geçmek istedi.

Hios Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilisi ise konu hakkında yaptığı açıklamada “Bu göçmenlerden bazıları kendi rızasıyla Türkiye’ye dönmek istediklerini beyan ettiler. Bazıları ise beklemeye daha fazla tahammül edemiyor. Şu anda durum kontrol altında” ifadelerini kullandı. 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler