YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Yunanistan'dan o iddiaya yanıt
Yunanistan'dan o iddiaya yanıt
05 Nisan 2012 20:52
Yunanistan'ın olimpiyatlara katılamayacağı iddiasına yunan hükümeti cevap verdi...

Yunan Hükümeti, ülkenin bu yaz Londra'da yapılacak Olimpiyat Oyunları'na takım göndermeyeceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kültür Bakanlığı Spor Genel Direktörlüğü Başkanı Panos Bitsaxis, bir radyo istasyonuna yaptığı açıklamada, Financial Times gazetesinde yer alan habere ilişkin, Yunanistan Atletizm Federasyonu (SEGAS) yönetimini basına yanlış bilgi vermekle suçladı.

Bitsaxis, Yunanistan'ın Londra Olimpiyatları'na 100 atletle katılacağını belirterek, ''SEGAS, uluslararası basını sahte haberlerle yanlış bilgilendirdi. Yunan Hükümeti, SEGAS ve atletizmi ihmal etmiyor. SEGAS'taki beyler yaşadığımız zamanı ve yeri göz önünde bulundurmalı. Krizin, Yunan sporuna yansımadığı söylenemez, kaynaklar kesilmiştir. Ancak borçların alındığı bu dönemde paranın daha rasyonel yönetileceği bir döneme girdik'' diye konuştu.

Konuya ilişkin basına yansıyan haberlerde, kaynak kesintisi yaşandığı, çalıştırıcılara aylardır maaşlarının ödenemediği, en basit ihtiyaçların dahi karşılanamadığı gibi ifadeler yer almış ve atletlerin, sponsorların desteğiyle Londra Olimpiyatları'na gitmeye çalışacakları kaydedilmişti.

Ayrıca daha önce, Yunan Hükümeti'nin, olimpiyat meşalesinin antik Olimpiya'dan Londra'ya doğru yola çıkacağı geleneksel meşale töreni için gerekli kaynağı, sponsorların devreye girmesiyle bulabildiği dile getirilmişti.  (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler